Чудова сімка: Підліткові новинки з Дитячого форуму у Львові

Пригоди на всі 100%

Дитячий форум — книжковий фестиваль, повністю присвячений дитячій літературі. У цьому році він пройде 10-13 травня. У минулій добірці були рекомендації про найкращі дитячі книжки Форуму для молодшого віку, а тепер — новинки для старших дітей та підлітків.

Усміхаки

Лариса Денисенко, «Видавництво Старого Лева»

Дитячі психологи впевнені: собака у домі — запорука більш гармонійного психологічного розвитку дитини. Адже завдяки чотирилапому другові дитина вчиться співпереживати, проявляти турботу. І якщо про те, де взяти песика, ви вже знаєте (звісно, у притулку, де він вас терпляче чекає!), то як вибрати того, хто вам підійде найбільше, вам підкаже книжка Лариси Денисенко з підзаголовком «Все, що треба знати про собак».

Де ESC з моїх халеп?

Тетяна Стрижевська, «Легенда»

Не так давно Тетяна Стрижевська потішила нас дотепною, захоплюючою книжкою про пригоди міських дівчат у карпатських лісах «Файні, тОвсті дівки, йо!«, яка вийшла друком у видавництві «Фонтан казок». Це була історія про звичайних дівчат у надзвичайних умовах. Тепер на нас чекає історія про не зовсім звичайну 15-річну Сніжану, яка має синє волосся, захоплюється аніме та комп’ютерними іграми-стрілялками, розуміється на програмному забезпеченні, але мало що розуміє про кохання. Але є речі, які важко пізнати теоретично, тому перше кохання вже на порозі — й воно зовсім не таке, яким Сніжка собі його уявляла.

Привіт, вовки!

Дорота Касьянович, «Урбіно»

Головному герою книжки 11 років, у нього мало друзів (а віднедавна жодного), дуже розвинена уява, а батьки зовсім його не розуміють. Від такої самотності діти бувають дуже нещасливими, якщо тільки їм не пощастить знайти надихаючого дорослого друга. І такий у хлопчика Філіпа з’являється — це його рідна тітонька-письменниця, яку, звісно, мама не схвалює. Що це за професія — письменниця? Хтозна, чому ця письменниця навчить племінника? Та звісно чому: Філіп вже пише книжку, у якій кожен впізнає себе.

Драконаріум

Едіт Несбіт, «Навчальна книга — «Богдан»

Едіт Несбіт — класична дитяча письменниця, яку ми не читали, а ось наші діти мають нагоду познайомитися з її книжками. Дракони були актуальною дитячою темою як сто років тому, так і сьогодні. Уявіть собі, що один драком зжер футбольну команду-лідера національного чемпіонату. Цей випадок призвів до занепаду цього виду спорта у всій державі, дракони заполонили всю країну, а преса мовчить. Це зрада! Тільки діти можуть з ними впоратись.

Скарб із Міклаґарда

Том Еґеланн, «Видавництво Старого Лева»

Ви вже прочитали «Таємницю катакомб» про пригоди Роберта у підземному Римі? Тепер хлопцю доведеться брати участь у дослідженні щойно відшуканого корабля вікінгів, який готує археологам багато таємничих відкриттів про скарб з Міклаґарда, привида та кінець світу. Такий собі дитячий «Код да Вінчі», дуже захоплюючий.

Школа добра и зла. Світ без принців. Книга 2

Зоман Чейнані, «Ранок»

У першій книзі ми вже познайомились з Софі та Агатою, дівчатами, яким довелося побувати у світі, де існує Школа добра і зла, а одній з подруг — Агаті, навіть закохатися у тамтешнього принца. Друга книга починається з того, що після багатьох випробувань дівчата повернулися додому. Але відданість подруги не замінить кохання принца. Тому через бажання Агати повернутися, портал до Школи знову відкривається, але тепер там все не так: не Добро проти Зла, а дівчата проти хлопців.

Людина-павук. Світ очима супергероя

Даніель Воллес, «КМ-Букс»

Як бачить світ супергерой? У нього є певні проблеми, які суперздібностями не вирішити. Наприклад, коли проблеми з коханою дівчиною. Плюс, звісно, все це подвійне життя і набридливі лиходії: доктор Восьминіг і Зелений Гоблін. Герої початківці отримають корисні поради від Павучка про те, як долати усі перешкоди та досягати успіху.

— Читайте також: Дитячий форум у Львові: 8 книжкових новинок