Documentary Film: 9 YouTube-каналів із реальним кіно

Нон-фікшн для всієї сім'ї

Документальне кіно може бути не менш захоплюючим, ніж ігрове. А те, що документалістика є набагато кориснішою, бо може допомогти отримати нові знання із різних галузей — історії, культури, технологій, архітектури, медицини, прав людини, навколишнього середовища, — розширити світогляд, то це взагалі робить її безцінною. Отже, пропонуємо добірку відеоканалів, де ви зможете разом із дітьми подивитися класні стрічки, відзняті українськими та зарубіжними телевізійниками. 

Vsesvit Navkolo

Науково-популярні фільми про все на світі можна знайти на цьому каналі. Ви дізнаєтеся про життя фараонів, про величні архітектурні споруди, про морських істот та людей-роботів. Відео озвучено українською.

Громадське Телебачення

На каналі «Громадського» є розділ «Документальне кіно», який містить понад 30 стрічок, присвячених темі історії України, й сучасної історії зокрема. Звісно, всі відео озвучено українською мовою.

UA dokumental

На жаль, зараз канал не підтримується, але там ви зможете подивитися 26 документальних стрічок, відзнятих провідними телеканалами світу, такими як ВВС, National Geographic, Discovery channel. Основні теми кіно — історія та наука. Плюс у тому, що всі відео мають україномовний дубляж.

Документальные фильмы

На даному каналі ви можете дивитися кращі випуски документальних фільмів і передач від National Geographic, Nat Geo Wild, Discovery, BBC та інших відомих телестудій. Відео дубльовані російською мовою та викладені у HD-якості.

BBC Earth

На офіційному каналі BBC Earth у YouTube ви побачите стрічки, створені за останні 50 років, серед яких «Планета Земля», «Заморожена планета» та «Блакитна планета». Також тут можна знайти документальні фільми про дику природу — «Життя ссавців», «Планета динозаврів».

National Geographic

Канал National Geographic оновлює контент щодня. Щопонеділка та щовівторка завантажують стрічки, присвячені природі та екології, щосереди — дослідженням, щочетверга — науці, щоп’ятниці — цікавим фактам, щосуботи — пригодам, щонеділі — культурі та мистецтву.

Real Stories

Засновники каналу постять корисний контент принаймні чотири рази на тиждень. Тут ви можете знайти повнометражні документальні фільми від найкращих світових телестудій. Основна тематика — соціум та права людини. Списки програвання сформовано за наступними темами: «Сім’я», «ЛГБТ», «Релігія», «Війна», «Війна та історія», «Неординарні люди», «Медицина», «Приватне життя».

The Guardian

Дізнаватися останні новини з усього світу, дивитися документальні фільми та відеоролики від популярного ЗМІ «The Guardian» ви зможете на його офіційному YouTube-каналі. Усі матеріали англомовні, отже матимете змогу потренувати свою англійську. Стосовно саме документалістики, то її можна знайти у плейлісті Guardian documentaries.

DW Documentary

Німецьке видання «Deutsche Welle» також має власний відеоблог. Журналісти, режисери, оператори та продюсери пропонують глядачам зануритися в різні культури, подорожувати планетою та розкривати разом усі таємниці нашої цивілізації. Канал має такі списки програвання: «Культура та мистецтво», «Азія», «Подорожі», «Наука та технології», «Людина та суспільство», «Здоров’я та спорт», «Німеччина», «Африка», «Історія», «Політика та економіка». Відеролики озвучено англійською мовою.

Фото: DW/H.Ernst

 — Читайте також: Real Treasure: 7 мультфільмів про життєві цінності