Real Treasure: 7 мультфільмів про життєві цінності

Від українських та іноземних аніматорів

Ми вже пропонували дітлахам та батькам добірку мультиків про сімейні цінності, а от у цій публікації хочемо запропонувати дещо ширшу тему — цінності життєві. Як пояснити малечі, що воно таке? Чому дружба важливіша за гроші? Чому любов батьків — дар? Чому треба поважати чуже, та в той самий час плекати своє? Відповіді на ці складні, з першого погляду, питання дадуть анімовані стрічки від європейських, американських та українських мультиплікаторів.

Місяць/La Luna

Це зворушлива історія від «Pixar» про хлопчика, якого тато й дідусь вперше взяли із собою на роботу. Їх завдання — збирати докупи зірки, які впали на Місяць. Й у кожного свій метод. Отже тато із дідусем намагаються навчити хлопця робити все правильно, але малий, беручи до уваги досвід обидвох, вигадує власний спосіб збирання зірок. Мультфільм вчить поважати старших та при цьому мати свою думку й вміти відстоювати себе.

Ключ

У дивовижному місті роботів живе один-єдиний чоловік, який їх лагодить. А допомагає йому у цьому розумний робот-пес. Одного разу робот-велетень виходить із ладу й починає руйнувати усе на своєму шляху. Щоб вберегти майстра, робопес вчиняє справжній подвиг. Ця стрічка від студії «Украніма» демонструє, у чому цінність справжньої дружби.

Фантастичні літаючі книги містера Морріса Лессмора/The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore

Це повчальна історія про любов до друкованого слова і про магію, яка міститься у звичайних книжках. Головний герой потрапляє до дивовижного будинку, де мешкають живі книги. І всі вони хочуть, щоб хто-небудь про них піклувався та читав. Хлопець настільки захоплюється книжками, що отямлюється лише тоді, коли стає стареньким дідусем. Книги розуміють, що час відпустити старанного читача й знову перетворюють його на молодого парубка.

Скарб/Treasure Ringling Thesis

Що саме ми цінимо — гроші? Коштовності? Емоції? Красу? Анімаційна стрічка продемонструє, чому справжнім скарбом є радість та почуття прекрасного, а не матеріальні речі. Навіть якщо вони дуже дорогі.

Сім мам Семена Синебородька

Семен був дуже лінивим хлопчиком. І ось одного разу мама вирішила втікти від нього. Семен разом із татом відчайдушно шукали їй заміну, але жодна з нових мам не була такою лагідною та люблячою, як рідна. Отже, слухайтеся мам, цінуйте їх та поважайте, аби вони не втікли від вас! Повчальний мультик було створено на студії «Украніма».

Забери мене додому/Take Me Home

Прекрасний мультфільм, який дає зрозуміти юним глядачам просту істину — зовнішня краса не найголовніша у світі річ. Головне, який у тебе прекрасний внутрішній світ. Героїня цієї стрічки обирає поміж лагідною дворнягою та манірним пуделем. Додому разом із новою хазяйкою їде дворняжка.

Знайда

Миша прихистила малого кажана, але він відрізняється від своїх нових братів і сестер. Засинає вдень, спить вниз головою і увесь час дивиться на Місяць. Мишенята насміхаються над ним, кепкують. Але одного разу кажан рятує свою прийомну маму від кота, саме завдяки тому, що він «не такий», як звичайні миші. Мультик українських аніматорів пояснить дітям, чому відрізнятися від інших це не погано, а навіть круто.

Фото: кадр із мультфільму «La Luna»

— Читайте також: EcoCinema: 8 документальних фільмів про природу Землі