EcoEducation: 8 уроків та лекцій від спікерів TED

Про екологію, клімат та біологічне різноманіття Землі

27.03.2019

Нещодавно по всьому світі пройшли шкільні страйки, у яких взяли участь діти та підлітки із 123 країн, аби привернути увагу дорослих до кліматичних проблем нашої планети. Грета Тунберг — шведська школярка, яка стала обличчям підліткового екологічного руху, продовжує надихати молодь та зацікавлювати еко-тематикою. Отже, якщо ви також підтримуєте ініціативу Грети, радимо вам усією сім’єю подивитися наступні відеолекції TED*.

Шкільний страйк заради клімату — врятувати світ, змінивши правила/Грета Тунберг

Під час свого виступу на TEDxStockholm Грета Тунберг розповіла про те, що спонукало її до одиночного страйку, аби політики звернули увагу на проблему глобального потепління та прислухалися до висновків вчених-екологів. Грета також акцентує увага на тому, яким саме чином діти можуть вплинути на можновладців.

Чому я живу Zero Waste життям/Лорен Сінгер

Колишня студентка Нью-Йоркського університету вже кілька років сама утилізує сміття. Протягом трьох років усе сміття, яке вона не змогла утилізувати, помістилося у півлітрову банку. Як їй це вдалося? Що таке Zero Waste? Як продукувати менше відходів, купуючи товари без упаковки, виробляючи власні продукти, відмовляючись від пластикових і одноразових виробів? Про все це Лорен розповіла під час конференції TED.

Дивовижне рішення проблеми забруднення океану пластиком/Девід Кац

Чи можна вирішити проблему забруднення світового океану пластиком і одночасно подолати бідність? Це амбіційна мета The Plastic Bank: всесвітньої мережі магазинів, де все від канцелярії до палива можна придбати в обмін на пластиковий сміття, яке потім сортується, подрібнюється і продається брендам для його повторного використання. Девід Кац розповідає про цю ініціативу.

Як ми можемо зробити світ кращим до 2030 року/Майкл Грін

Чи можемо ми подолати голод та бідність, зупинити зміну клімату і досягти гендерної рівності протягом наступних 15 років? Уряди світу думають, що зможемо. На зустрічі в ООН у вересні 2015 року вони домовилися про новий Глобальні цілі для сталого розвитку світу до 2030 року. Експерт із соціального розвитку Майкл Грін розповідає, як саме можна досягти цих цілей.

Збережемо світ за допомогою екологічного дизайну/Кен Йєн

Кен Йен познайомить вас із концепцією сталого розвитку архітектури. Він розкаже, як можна (та потрібно) берегти природні ресурси, застосовуючи принципи еко-дизайну.

Технології нас не врятують, екологія — так!/Тьоніс Пірсма

Тьоніс Пірсма — професор глобальної екології Гронінгенського університету, старший науковий співробітник Королівського нідерландського інституту морських досліджень, лауреат наукової Премії Спінози 2014 року. Під час свого виступу він пояснює чому саме технології не врятують людство від таких проблем, як голод, хвороби, стихійні лиха. А от якщо ми вирішимо екологічні проблеми, то позбудемося власних.

Що відбувається з пластиком, який ми викидаємо?/Емма Брайс

Нам постійно говорять, що треба переробляти пластикові пляшки і упаковку. Але що насправді станеться з пластиком, якщо просто викинути його? Емма Брайс простежила цикл життя трьох пластикових пляшок, проливши світло на небезпеку, яку представляє ця одноразова тара для нашої цивілізації.

Чому біологічне різноманіття є вкрай важливим?/Кім Прешоф

Найбагатші екосистеми нашої планети здаються незмінною структурою, проте їх можна легко зруйнувати. Джунглі можуть перетворитися на пустелю, а рифи — в позбавлені життя скелі. Що робить одну екосистему стійкою, а іншу слабкою під загрозою змін? Кім Прешоф докладно пояснює, чому основний відповідь на це питання — це біорізноманіття.

_____________

*На сайті ted.com всі лекції ви можете подивитися із субтитрами, або прочитати текстові розшифровки