HeForShe: 10 фактів про глобальний рух солідарності чоловіків із жінками у їх боротьбі за рівні права

Про Емму Уотсон, чоловіків-феміністів та залученість України

14.06.2018

Рух HeForShe провадиться у всьому світі із 2014 року, але в Україні про нього заговорили лише у 2018-му. Хто є його амбасадорами у світі та в нашій країні? Що сказала акторка Емма Уотсон, аби понад мільярд чоловіків та жінок спрямували свої зусилля на досягненні ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок? Дізнайтеся із цієї публікації.

Емма Уотсон

20 вересня 2014 року акторка та посол доброї волі ООН Емма Уотсон організувала спеціальний захід у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку. Під час виступу вона розповіла про власний шлях до фемінізму і закликала залучати чоловіків і хлопчиків сприяти досягненню ґендерного балансу. «Фемінізм — це віра в те, що чоловіки і жінки мають рівні права і можливості. Це теорія про політичну, економічну та соціальну рівність статей», — сказала тоді Емма. Головним чином вона звернулася до чоловіків, які грають таку ж важливу роль в боротьбі за рівні права, як і жінки, і теж стають жертвами ґендерних стереотипів. Потужна промова й дала старт руху HeForShe.

Логотип

Логотип було розроблено безкоштовно рекламною агенцією Publicis Hawkeye із Даласу. Лого являє собою поєднання двох ґендерних символів — чоловічого та жіночого, — таким чином, щоб жоден із них не виглядав як домінуючий. А кольори було підібрано за контрастністю та самостійністю.

Послідовники

Під час промови Емма Уотсон сказала, що її мета — залучити до руху 100 тисяч чоловіків протягом року, але мети було досягнуто впродовж трьох днів! Це стало можливим завдяки підтримці президента США Барака Обами, актора Метта Деймона та екс-генерального секретаря ООН Пана Гі Муна, які миттєво підтримали ідею HeForShe. Станом на березень 2018 року, кількість чоловіків та жінок, які розділяють цінності руху, становить більше 1,3 млрд.

Програма IMPACT 10x10x10

Про ініціативу IMPACT 10x10x10 було оголошено організацією UN Women у 2015 році та презентовано під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Вона спрямована на залучення урядів, корпорацій та університетів до впровадження змін всередині себе та щоб показувати приклад суспільству, й націлена на організації, які найбільше потребують змін в сторону досягнення ґендерної рівності. Отже програма ставить перед чоловіками-лідерами конкретні цілі та скеровує їх на досягнення конкретних результатів, які можна оцінити та виміряти. Наразі 60 чоловіків-лідерів, серед яких президенти країн, очільники університетів та керівники глобальних компаній, є активними учасниками IMPACT. Детальніше про діяльність п’яти з них ви можете дізнатись із цього матеріалу.

Напрямок руху

Кампанія намагається досягти 6 цілей:

1. збільшити можливості жінок щодо отримання освіти;

2. збільшити можливості жінок щодо отримання якісної медичної допомоги;

3. подолати соціальні обмеження та стереотипи щодо жінок;

4. збільшити можливості жінок щодо отримання роботи та подолати розрив у заробітній платні;

5. подолати насильство та агресивне ставлення до жінок;

6. збільшити можливості жінок щодо участі в політичному житті їх країн.

Вигода для всіх

Ініціатива зосереджена на ідеї, що прогрес жінок — це прогрес для всіх. Екс-генеральний секретар ООН Пан Гі Мун казав з цього приводу: «В усьому світі дискримінація жінок та дівчат є чимось звичним. Але ми знаємо, що рівність жінок — це прогрес для всіх. Там, де чоловіки та жінки мають рівні права, суспільства процвітають».

Також рух підтримує ідею про те, що ґендерна рівність покращить життя чоловікам, адже такий баланс розіб’є традиційні ґендерні стереотипи та допоможе чоловікам позбутися соціального тиску, що негативно на них впливає. Наприклад, випадки самогубства серед чоловіків у чотири рази частіше, ніж серед жінок. Експерти організацій, діяльність яких спрямована на запобігання самогубствам, стверджують, що часто причиною є депресія, викликана завищеними очікуваннями суспільства щодо чоловіків.

Ісландія

Крім того, що президент Ісландії Гвюдні Йоуганнессон є безперечним лідером програми IMPACT 10x10x10, його співвітчизники-чоловіки найпершими та у найбільшій кількості підтримують рух HeForShe. «Є такі дивовижні країни, як наприклад, Ісландія, де кожен двадцятий чоловік — адвокат кампанії HeForShe», — каже глава офісу ООН Жінки в Україні Анастасія Дівінська.

Україна

Станом на березень 2018, лише трохи більше 1000 осіб з України підписалися в тому, що розділяють цілі руху. Це невеликий показник у порівнянні з іншими країнами, а особливо із європейськими. Отже, 7 березня UN Women Ukraine закликали українців доєднатися до ініціативи —www.heforshe.org.

Дмитро та Лев Шурови

Амбасадорами руху HeForShe в Україні стали музиканти, батько та син Дмитро та Лев Шурови. «Моя позиція щодо цього завжди була такою: чоловіки і жінки не можуть і не зобов’язані бути рівними. Вони дуже різні і фізіологічно, і емоційно. Я ніколи не буду співати так, як моя сестра, але їй краще ніколи не підіймати моє концертне фортепіано. Але ми народжуємось із рівними правами і рівними можливостями», – каже Дмитро Шуров.

HeForShe Congress

6 липня у Києві відбудеться HeForShe Congress, який організовують WoMo.ua та Delo.UA (бізнес/медіа бюро ekonomika+) разом з UN Women Ukraine. На конгресі ви почуєте тих, хто знає про переваги фемінізму і не боїться вголос розповідати про це. На одному майданчику зберуться жінки та чоловіки, які поділяться з вами власним досвідом та успішними кейсами, як втілювати принципи рівності у суспільстві, та бізнесі зокрема.

Завдяки підтримці UN Women у вас є можливість безкоштовно потрапити на конгрес, заповнивши форму для реєстрації. Організатори відберуть 500 заявок.

Захід відбудеться 6 липня за адресою: Київ, вул. Липківського, 1-А, концерт-хол «Оазис».

HeForShe – це глобальний рух солідарності, заснований структурою Організації Об’єднаних Націй ООН Жінки, яка зосереджує свої зусилля на досягненні ґендерної рівності та розширенні прав і можливостей жінок. Водночас, це глобальна платформа, яка залучає чоловіків та хлопців з усіх куточків світу як агентів змін, які вірять у те, що ґендерної рівності можливо досягти за нашого життя. Приєднуйтесь на www.heforshe.org

Фото: Getty Images

— Читайте також: Об инклюзии: 15 вдохновляющих спичей TED talks

Новини партнерів