«Страшна сила»: Фільми про жіночу помсту

Що може бути більш винахідливим, ніж жінка, одержима жагою помсти? Мабуть, ніщо)

13.03.2021

Надя Куприненко, киновед, обозреватель WoMo

Прагнення розплати – не найбільш продуктивне відчуття. Якщо не зупинитися вчасно, воно може накоїти лиха, зруйнувати особистість, позбавити когось життя. Помста може бути дотепною, а може бути жорстокою. У будь-якому разі, краще спостерігати за нею на екрані, ніж у власному житті – і не важливо, ви об’єкт помсти чи його зброя.
Нижче підбірка яскравих фільмів про жіночу помсту. Спостерігайте, але не наслідуйте
🙂

 

 

Вбити Білла (1,2) / Kill Bill (2003, 2004)

А ще помста може бути візуально красивою. Бо Квентін Тарантіно – режисер, який навіть найкривавіші сцени може зробити естетично привабливими.

Головна героїня, «Чорна Мамба», отямилася після коми, у якій перебувала 4 роки, і стала на стежку помсти усім, через кого вона в ту саму кому впала.

«Вбити Білла» — дилогія Тарантіно, де є красиві сцени поєдинків, багато крові й Ума Турман у жовтому комбінезоні, що вже став одним із найвпізнаваніших костюмів у кінематографі.


Перспективна дівчина / Promising Young Woman (2020)

Кассандра заманює у свої тенета чоловіків, прикидаючись вкрай п’яною у клубах. Кожен, хто клює на її приманку і намагається скористатися ситуацією, отримує психологічний кульбіт наприкінці.

Такі дії головної героїні не виникли самі по собі – до цього її підштовхнув випадок зі студентського життя, коли найкращу подругу Кассандри згвалтували на вечірці.

Детальніше про фільм читайте тут.


Загублена / Gone Girl (2014)

Детективний трилер Девіда Фінчера, екранізація однойменного роману письменниці Гіліян Флінн, яка виступила одночасно і сценаристкою даного фільму.

Фінчер – режисер, який приділяє увагу найменшим деталям у своїх фільмах, неочікувані підказки можуть допомогти глядачу розкрити злочин швидше, ніж це стане відомо по сюжету. Але часто ці підказки глядач помічає лише під час повторного перегляду.

За сюжетом «Загубленої», чоловік (Бен Аффлек) розшукує дружину (Розамунд Пайк), яка раптово і загадково зникла. І загадок стає все більше з кожним новим витком розслідування. Розгадка здивує навіть досвідчених прихильників детективів – майстерність у тому, що для кожного вона настає на різних етапах фільму. Девід Фінчен – майстер інтриги.

 

 

Тельма і Луїза / Thelma & Louise (1991)

Вийшовши на екрани, фільм викликав неоднозначні відгуки аудиторії і критиків. А вже потім він став головним феміністським маніфестом 90-х. Сценаристка-дебютантка Келлі Кхурі отримала за нього «Оскара», а образи головних героїнь, яких зіграли Сьюзан Сарандон і Джина Девіс, стали взірцем для багатьох жінок.

Луїза – офіціантка, яка, маючи бойфренда, змушена відчувати себе самотньою і закривати очі на його зради. Тельма – домогосподарка, яка живе за правилами чоловіка і займає своє місце на кухні. Потерпаючи від такого життя, жінки вирішують втекти від нього. Вони стрибають в автомобіль і їдуть зі свого містечка світ за очі. Під час цієї хуліганської подорожі Луїзі доводиться вбити гвалтівника – і їхня втеча стає вже справжньою.

Режисер Рідлі Скотт зняв свій фільм в манері роуд-муві.


Чому жінки вбивають / Why Women Kill (2019)

Комедійно-драматичний, я б навіть сказала – саркастичний, серіал, який дотепно розкриває мотиви вбивств жінками чоловіків. Подружня невірність у даному серіалі є причиною того, що жінки стали здатними на злочин.

Героїнями серіалу є три жінки, які зі своїми сім’ями живуть у різний час в одному й тому ж маєтку. Це такий собі репрезентативний зріз американського суспільства у різні епохи. І ще одне нагадування про те, що у шафах, здавалося б, цілком пересічних, на погляд оточуючих, сімей – купа скелетів.

А створив серіал Марк Черрі – той самий, що створив і «Відчайдушних домогосподарок».

Читайте також: Чорношкірі актори і кінематограф.