Галерея сучасного мистецтва Art Ukraine Gallery придбала кабінет діагностики слуху для дітей: деталі

26.07.2023

За результатом тихого аукціону перша благодійна галерея сучасного мистецтва Art Ukraine Gallery придбала кабінет діагностики слуху для дітей найбільшої дитячої лікарні країни НДСЛ «Охматдит».

У Києві благодійна галерея сучасного мистецтва Art Ukraine Gallery за результатами першого тихого аукціону придбала кабінет діагностики слуху та післяопераційної реабілітації для найбільшої дитячої лікарні країни НДСЛ «Охматдит».

Під час тривалої війни в Україні, зростає потреба у спеціалізованому медичному обладнанні для діагностики та лікування порушень слуху. Багато дітей і військових постраждали від обстрілів, бомбардувань, стресових ситуацій та контузій, що призвело до часткової або повної втрати слуху.

Читайте також: Політувʼязнену Ірини Данилович етапували в Краснодар: деталі

«Цей проєкт є прикладом успішної синергії між мистецтвом та благодійністю, коли кожне придбання мистецького твору виходить за рамки його унікальності, трансформуючись у прагнення покращити медичну допомогу дітям. Сьогодні серед дітей, на жаль, багато тих, хто несе на собі шрами війни й потребують спеціалізованої діагностики та реабілітації. Фонд гуманітарного розвитку разом з іншими партнерами галереї має на меті системно допомагати дітям, які постраждали від війни, надаючи їм необхідну підтримку та турботу на шляху до їх відновлення», — коментує співзасновниця галереї Наталія Заболотна.

Завдяки благодійному тихому аукціону з продажу картин вдалося зібрати 1 мільйон 800 тисяч гривень. Основна частина зібраних коштів спрямована на придбання кабінету для діагностики та реабілітації дітей із порушеннями слуху, а інша частина буде розподілена на допомогу для реабілітації військових.

Читайте також: Ґердани Прикарпаття внесли до нематеріальної культурної спадщини України: деталі

«Наша національна дитяча лікарня приймає і допомагає дітям від перших днів їх життя. В Охматдиті проходять лікування діти з усієї України, та раніше у нас не було можливостей для повної діагностики слуху у дітей. Завдяки новому обладнанню, ми нарешті зможемо допомагати пацієнтам не точково, а комплексно. Відтепер наші спеціалісти зможуть більш ефективно діагностувати та скеровувати пацієнтів для подальшого лікування і реабілітації. Вдячні за те, що наша взаємодія з Art Ukraine Gallery дає такі результати і в майбутньому через нове обладнання дасть більшій кількості дітей шанс почути цей світ», — ділиться Володимир Аполлінарійович Жовнір, заслужений лікар України, генеральний директор Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

Засновниці першої благодійної галереї Art Ukraine Gallery та ініціаторки тихого аукціону сучасного мистецтва:

  • Наталія Заболотна — директорка НКММК «Мистецький Арсенал» (2010-2016 рр), очільниця ДП «Український дім» (2004-2010), заслужена діячка мистецтв України, президентка ГО «Фонд гуманітарного розвитку України»;
  • Людмила Пишна — меценатка, співзасновниця та очільниця ГО «Відчуй»;
  • Тетяна Філімончук, керуюча директорка ТЦ Домосфера, що долучилася до проєкту, мета якого співзвучна з діяльністю Домосфери: через дизайн, творчість, мистецтво робити світ інклюзивним та гарним, а українців — сильнішими.

«Мистецтво і культура завжди стоять на передовій соціальних викликів та проблем. Сьогодні це особливо важливо — об’єднуватись і створювати благодійні проєкти, аби спільними зусиллями допомагати один одному. Громадська організація «Відчуй» протягом 12 років надає допомогу та соціальну адаптацію людям з порушеннями слуху, і, на жаль, з війною, попит на цю допомогу лише зростає. Від необхідних звукових фільтрів для військових до підтримки дітей та дорослих, які постраждали внаслідок військових дій і втратили здатність чути — кожна історія унікальна. Тому на сьогодні дуже важливий час, щоб вчасно діагностувати та допомогти людині відновити можливість чути», — висловлює думку Людмила Пишна, співзасновниця Art Ukraine Gallery та голова ГО «Відчуй».

Читайте також: Для підтримки України: Міла Куніс та Blizzard запустили продаж набору петів у World of Warcraft

Наразі в Art Ukraine Gallery представлено понад 300 унікальних творів українського сучасного мистецтва. Art Ukraine Gallery репрезентує твори знакових українських митців — Анатолія Криволапа, Олега Тістола, Юрія Соломка, Віктора Сидоренка, Макса Вітика, Олександра Клименка, Ганни Криволап, Олександри Жумайлової-Дмитровскої, скульптура Володимира Одрехівського, Володимира Сая, Дмитра Грека, Миколи Білика. У проєкті представлені роботи знаменитого фотографа Ігоря Гайдая; килими ручної роботи відомої української мисткині Оксани Левчені, впізнавані у світі, унікальні твори Романа Мініна, Оксани Мась, авангардні колажі Саша & Ілля Чічкан, та неймовірно тонкі за сенсом і авторською манерою виконання роботи Альони Шибунової. Вінчає експозицію вражаюча інсталяція «Армія Мотанок» відомої американської мисткині українського походження Олі Рондяк.

Експозиція присвячена темі кохання та надії та має на меті не лише промоцію українського сучасного мистецтва, але й забезпечення благодійної підтримки поранених дітей, які проходять лікування та реабілітацію в клініці Охматдит тау вигляді превенції втрати слуху військовим та реабілітації тих, хто постраждав.

Art Ukraine Gallery відкрита до безкоштовного відвідування у ТЦ «Домосфера», за адресою: Київ, Столичне шосе, 101, 3-й поверх, і працює щодня з 10:00 до 20:00.