Global Teacher Prize: Найкращим учителем світу став кенієць Пітер Табічі

Педагог щомісяця жертвує 80% своєї зарплатні, аби допомогти бідним учням

Цьогоріч переможцем премії Global Teacher Prize став кенієць Пітер Табічі. Викладач природничих наук і член релігійного Ордену францисканців щомісяця жертвує 80% свого заробітку, щоб допомагати учням із бідних сімей та тим, хто втратив батьків, повідомляє BBC.

Вчитель витрачає кошти на купівлю шкільної форми, підручників, канцтоварів для дітей, батьки яких не в змозі забезпечити їх цими необхідними речами. Також Пітер опікується сиротами. У своїй промові під час вручення премії, він зазначив, що у школах Кенії — сильна нестача педагогів і шкільних посібників. Тому класи дуже великі — по 70-80 чоловік. Багато дітей щоранку йдуть до школи пішки по шість і більше кілометрів.

«Гроші — це не все», — сказав Пітер про свою винагороду у $1 млн. — «Головне — прищепити дітям любов до науки».

Пітер Табічі проповідує не лише релігію, а й науку. Так, вчитель часто навідується до сімей, діти з яких не ходять до школи, або бувають там вкрай рідко. Він розмовляє із батьками, переконуючи, що освіта вкрай важлива й не лише для хлопців, а й для дівчат. Табічі шукає діалог та порозуміння із тими татами та мамами, які забирають доньок із школи, аби швидше видати заміж.

Учні Пітера отримували нагороди на національних і міжнародних наукових конкурсах, в тому числі — приз британського Королівського хімічного товариства.

Нагадаємо, що найкращим вчителем України за версією Global Teacher Prize було визнано Олександра Жука.

Джерела: BBC, УНІАН

Фото: mediaoffice.ae

— Читайте також: #AbledsAreWeird: Люди з інвалідністю запустили флешмоб проти дискримінації