Інструкції з виживання для жінок 50+

Психолог Наталя Підлісна про ейджизм на роботі і у родині

Наталя Підлісна, психолог

Середній вік, згідно з Оксфордським словником починається в 45 років та триває до 65 років. Різні вчені і школи розробляють кожен свою вікову шкалу, але майже всі погоджуються з тим, що 50 років — це середина життя. Увага! Середина — а не «молодість старості», «занепад» або «початок кінця». Втім, жінки 50+ вважаються роботодавцями працівниками «передпенсійного віку» і не рідко страждають від упереджень на робочому місці. Психолог Наталя Підлісна, авторка книжки  «Про жінок за 50. Психологія вікових змін» компетентно та з гумором відповідає на атаки ейджизму.

 

Стереотип № 1: Жінка за 50 не бажає вчитися новому, вона негнучка

Шановні роботодавці, колеги та упереджені громадяни! Жінка в 50 років хоче вчитися новому тільки якщо вона впевнена, що ій це потрібно. Вона економить сили та енергію, не бажає їх витрачати на те, без чого вона обійдеться. Вона вже точно знає, що вчитись треба тільки для задоволення, або для того, щоб робити потім щось, що приносить задоволення. Якщо жінка в 50 років не бажає вчитися, це означає, що вона займається тим, що ій цікаво, або тим, що її повністю влаштовує.

Стереотип № 2: Жінка за 50 має тенденцію повчати, це дратує колектив

Шановні колеги жінок за 50! Жінка 50+ починає поважати себе більше, ніж поважала себе в 30. Вона знає свої переваги і розуміє свою експертність. Якщо їй здається, що в колективі її не поважають, недооцінюють, вона може навчати/повчати всіх без запиту. Просто похваліть її пару раз, визнайте її переваги в чомусь. Вам що – важко?

Стереотип № 3: Якщо жінка за 50 намагається йти в ногу з часом — вона «молодиться», це жалюгідно

Панове пліткарі і пліткарки! Жінка за 50 хоче і має виглядати так, щоб відповідати своєму внутрішньому стану. Сучасні люди цінують відповідність зовнішнього і внутрішнього. Може б і вам стати сучасними й цінувати жінок, які намагаються виглядати молодо? Вам самім стане жити цікавіше!

Стереотип № 4: У 50+ вже потрібно бути в кріслі керівника, якщо ж ти застрягла на середньому щаблі, ти — невдаха

Шановні молоді люди та кар’єрні оцінювачі! У 50+ років головне – бути в комфортному кріслі. Комфорт — це нова естетика. Тому в 50 років неестетично бути в кріслі керівника, якщо воно тебе стримує від щастя. Середній чи нижній щабель — це дуже застарілий поділ. Вийдіть за рамки своїх обмежень, припиніть поділяти людей за щаблями. Тоді і жінки за 50 вам будуть здаватися більш успішними, так само як і жінки до 40, або жінки до 20. І нікому не треба буде підбирати «крісла».

Стереотип № 5: Якщо тобі минуло 50 років, ти не маєш шансів знайти нову роботу, окрім малокваліфікованої

Якщо тобі 50+ і ти не маєш шансів знайти гарну достойну роботу, то ти живеш в негарному і недостойному суспільстві. Його треба змінювати. А як змінювати суспільство, коли тобі 50+? Треба стати роботодавцем у будь-якій сфері. Хоч би й в клінінгу!

Стереотип № 6: Коли тобі за 50, вже пізно кидати звичку доглядати за всіма вдома

Колежанко! Якщо в тебе вдома хтось потребує твого доходу і догляду, то це твоя влада над родиною і твоє служіння родині одночасно. Але якщо ти втомилася і хочеш жити для себе – ти маєш використати свою владу для того, щоб доглядати себе і розділяти свій дохід тільки з собою. Ти взагалі можеш нічого нікому не говорити, а просто перестати слугувати іншим і використовувати свою владу. Я не знаю як саме ти маєш сказати це своїм рідним, але ти можеш ніяк їм цього не говорити, чи можеш написати записку на холодильнику, чи зібрати домашні збори. Але головне – не відступай і не ведись на маніпуляції, якщо ти вирішила відпочивати від домашнього служіння.