Кількість страт у світі значно зросла — дослідження Amnesty International

17.05.2023

Упродовж 2022 року у 20 країнах світу задокументували страту 883 людей. Це найвищий показник за останні п’ять років.

Про це повідомила правозахисна організація Amnesty International у своєму звіті.

«Ми продовжуватимемо кампанію, доки смертна кара не буде скасована в усьому світі», – наголошують в Amnesty International.

Читайте також: У Південній Кароліні хочуть запровадити смертну кару для жінок, які зробили аборт

У 2022 році у 20 країнах зареєстрували страту 883 людей — це найвищий показник за останні 5 років. Однак реальна кількість страчених людей може бути вищою. У порівнянні з 2021 роком у 2022 році стратили на 53% людей більше. 90% усіх страт торік виконали в Ірані, Саудівській Аравії та Єгипті. В Саудівській Аравії за день стратили 81 людину.

Читайте також: Відео з обезголовленням українських воїнів: українська волонтерка зробила скандальну заяву

Також в Amnesty International підтвердили, що людей страчують у В’єтнамі, Сирії, Афганістані й Північній Кореї. Кількість страчених встановити не вдалося. У звіті немає даних щодо страт у Китаї, оскільки Пекін засекречує дані про смертні вироки в країні.

Читайте також: На Київщині росіяни розстріляли 717 людей

У 2022 році страти відновилися у п’яти країнах: Афганістані, Кувейті, М’янмі, Палестині й Сінгапурі. Водночас країни, як-от: Казахстан, Папуа-Нова Гвінея, Сьєрра-Леоне й Центральноафриканська Республіка скасували смертну кару за всі злочини. А Екваторіальна Гвінея й Замбія скасували смертну кару лише за звичайні злочини.

Читайте також: В Уганді запровадили смертну кару за гомосексуалізм: реакція ООН

Загалом станом на грудень 2022 року 112 країн скасували смертну кару за всі злочини, а дев’ять країн скасували смертну кару лише за звичайні злочини.