В Уганді запровадили смертну кару за гомосексуалізм: реакція ООН

23.03.2023

Депутати парламенту Уганди ухвалили законопроєкт, який передбачає смертну кару та довічне ув’язнення за ідентифікацію себе людиною ЛГБТК+ та «підбурювання, пропаганду й фінансування одностатевої діяльності». Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що ухвалення парламентом Уганди законопроєкту, який запроваджує смертну кару за гомосексуальність, може «зруйнувати досягнуте за роки».

Про це повідомляє The Guardian.

Законопроєкт підтримали майже одноголосно — лише двоє з 389 депутатів виступили проти. Тепер законопроєкт передадуть президенту Йовері Мусевені, який може накласти вето або підписати його як закон.

Читайте також: В Італії уряд обмежив батьківські права гей-пар

«Західні країни повинні припинити витрачати час людства, намагаючись нав’язати свою практику іншим людям. Гомосексуалісти — це відхилення від норми. Це від природи чи від виховання? Ми повинні відповісти на ці запитання. Нам потрібен медичний висновок щодо цього», — сказав Мусевені у телезверненні до парламенту 16 березня.

Читайте також: Знакова подія для прав ЛГБТК+: в Індії хочуть легалізувати одностатеві шлюби

Також цей закон прокоментував Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк. Він закликав президента Уганди Йовері Мусевені не підписувати законопроєкт, який ухвалив парламент.

«Якщо закон буде підписаний президентом, він зробить лесбіянок, геїв і бісексуалів в Уганді злочинцями просто за те, що існують, за те, ким вони є. Це могло б дати карт-бланш для систематичного порушення майже всіх їхніх прав людини та служити для підбурювання людей один проти одного», — сказав Тюрк.

Читайте також: Українська ЛГБТ-активістка Олена Шевченко стала жінкою року за версією TIME

Документ також розкритикував Держсекретар США Ентоні Блінкен.

«Закон проти гомосексуальності, ухвалений парламентом Уганди, підірве фундаментальні права людини всіх угандійців і може звести нанівець досягнення у боротьбі з ВІЛ/СНІД. Ми закликаємо уряд Уганди рішуче переглянути підхід до імплементації цього закону», — написав Ентоні Блінкен у Twitter.

Новини партнерів