Київ отримає ґендерний паспорт

Підсумки першого соціально-економічного форуму

24.06.2019

Українське суспільство формується і стикається з новими викликами сучасного світу. Що таке ґендерна рівність, чому важливою є соціальна безпека та як отримати рівні економічні умови — головні теми першого соціально-економічного форуму «Соціальні права, як механізм розвитку ґендерно-збалансованого людського капіталу».

Захід відбувся у Київській міській державній адміністраціі 18 червня 2019 року. Форум ініціювали Анна-Вікторія Воронцова, віце-президентка ГС «Спілка жінок України», Лілія Леонідова, віце-президентка ГС «UA Women», Марина Хонда, заступниця голови Київської міської адміністарції. Його відвідали понад 350 лідерів думок із бізнесу, громадського сектору, медіа, благодійних організацій та представники уряду і місцевої влади. На заході обговорювали можливості для удосконалення міських соціальних програм. Зокрема, впровадження ґендерного паспорту* у столиці.

Форум дав новий виток соціального діалогу між владою, місцевою владою та громадою. Керівники великого і середнього бізнесу продемонстрували велике розуміння необхідності гарантування соціальних прав, показали яскраві приклади власних соціальних проектів і програм.

«Рівні права і можливості — що ми маємо на увазі коли це кажемо? — розповідає заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна.  — Якщо, наприклад, візьмемо право на послуги охорони здоров’я, освіту, соціальні послуги, адміністративні та всі інші, то чи різні в своїх правах на ці послуги жінки і чоловіки? Ні, вони рівні. Але я повністю переконана, що різними є можливості для реалізації цих прав! І саме ці різні можливості і відсутність рівних умов для реалізації своїх прав як чоловікам, так і жінками і створюють гендерний дисбаланс у розвитку людського капіталу будь якої країни». 

Форум дав новий виток соціального діалогу між владою, місцевою владою та громадою.  Керівники великого і середнього бізнесу продемонстрували велике розуміння необхідності гарантування соціальних прав, показали яскраві приклади власних соціальних проектів і програм.  

Дотримання принципів демократії, прав і свобод людини є одним із загальних принципів асоціації між Україною та Європейським Союзом, тому їх треба утверджувати і розвивати, вважає Анна Воронцова, віце-президентка «Спілки жінок України»: «Дуже часто влада і бізнес розмовляють різними мовами хтось має бути своєрідним перекладачем. Тому саме громадськість має стати цим перекладачем та об’єднати всіх. Зробити повну синергію між бізнесом, владою і громадою. Саме для того, щоб добробут киян збільшився. Цей форум – це також і старт у формуванні першого ґендерного паспорту міста Києва, який ми починаємо створювати і який дозволить роботи соціальну політику міста більш збалансованою, забезпечити рівні можливості у реалізації свого потенціалу жінками і чоловіками».

«Створення ґендерного паспорту Києва сприятиме розвитку інклюзивної демократії з різними можливостями та правилами для кожного й виконанню порядку денного в області сталого розвитку на період до 2030 року, — додає Маркус Бранд, радник ПРООН України з питань демократичного врядування. — Створення ефективних, відповідальних та інклюзивних інституцій неможливе без забезпечення участі усіх громадян у житті суспільства, зокрема в соціально-політичному житті, громадянській активності, виборах і прийнятті рішень органами влади».

«Ми повинні просувати далі цю тематику дотримуватись гендерної рівності в усіх аспектах життя міста Києва. Місто Київ ставить амбітну ціль протягом трьох місяців розробити ґендерний паспорт та почати трансформацію соціальних програм міста із застосуванням сучасних практик та механізмів розвитку ґендерно-збалансованого людського капіталу киян», — додала заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Форум тривав понад п’ять годин. Учасники висловили сподівання, що він стане традиційним та щорічним. Адже більшість проблем перестають бути суспільно значущими, якщо про них мовчати, томи ми маємо про них говорити, приймати рішення і робити висновки на всіх рівнях — від громадянина до урядовця.

___________

*Інформаційний інструмент, який застосовують для моніторингу стану забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. 

— Читайте також: Раді всім: Як побудувати ЛГБТІК-френдлі компанію

Новини партнерів