Книжковий Арсенал: 7 перекладних новинок художньої літератури

Бестселери до вашого списку бажань

Книжковий Арсенал — велика подія у житті кожного українського книголюба. Наші видавці намагаються щороку потішити нас хорошими книжками, особливий інтерес у читачів викликають перекладні бестселери. Ми поцікавились у видавництв, що вони готують до головного книжкового ярмарку року.

Байдужість

Мартина Бунда, «Комора»

Цей роман став сенсацією у Польщі, більш того — у 2018 році тримав спеціальну літературну премію Gryfia за «найкращу книгу року, написану жінкою». Головними персонажами роману теж є жінки — Розеля та три її доньки. Події розгортаються на смутному тлі: минулися жахи Другої світової війни, але наближаються страшні часи сталінізму. Та Розеля із доньками з тих людей, що не ламаються: вони  йдуть уперед з гордо піднятими головами — плече до плеча, слід у слід, — залишаючи по собі чорні троянди і жалобні стрічки з написом «Від Байдужої».

Дім, в якому

Маріам Петросян, #книголав

Чи думали ви колись над тим, як живуть ті, кому пощастило набагато менше, ніж вам — в кого нема сім’ї, нема дома? У сиріт з дивного й суперуспішного роману дім є. Але він теж дивний. У ньому вони вчаться розуміти, що світ не чорно-білий, він складний, і жити можна у безліч способів, але є одна загальна рекомендація — краще обирати добро й світло. Відомий роман вірменської авторки Маріам Петросян — це однозначно нелегке чтиво, але це визначний твір, дії якого розгортаються в особливому центрі для дітей з інвалідністю, де вони живуть повністю ізольовані від реальності. І це не просто дім, а цілий Всесвіт.

Зникнення Стефані Мейлер

Жоель Діккер, «Видавництво Старого Лева»

Детектив від лауреата Гонкурівської премії ліцеїстів. Журналістка Стефані Мейлер, яка самостійно провела розслідування найпершої вдало розкритої справи легендарного поліцейського детектива Джесса Розенберга, таємничо зникає. Перед цим вона заявляє, що та давня справа була розслідувана невірно, внаслідок чого в убивстві чотирьох людей обвинуватили невинну особу. Капітан Розенберґ вирішує зачекати з відставкою й знов береться за слідство.

Океан у кінці вулиці

Ніл Ґейман, «КМ-Букс»

Нам дарують український переклад роману #1 у списку бестселерів 2013 року за версією The New York Times. Йтиметься про далекі-далекі спогади з часів, коли ми були маленькими. Чи не трапляється з вами так, що раптом ви згадуєте щось зовсім дивне, що було ретельно заховане у підсвідомості, і тільки певне місце, можливо, запах чи звук викличе забутий спогад назовні? Головний персонаж роману так само майже мимоволі згадує добрі й моторошні історії свого дитинства. Поступово перед нами з’являється сказка для дорослих, у якій сільська  дівчинка Летті Гемсток обіцяє захищати свого семирічного друга попри все. Сидячи на березі ставка, який Летті вперто називала океаном, він згадує те, що волів би забути.

Мовчазна пацієнтка

Алекс Майклідіс, «Віват»

Вас теж бентежать ідеальні люди та їхні ідеальні життя? Аліся Беренсон була саме з таких: успішна художниця, щаслива дружина. Та одного вечора вона стріляє в свого чоловіка. Ніяких пояснень — Алісія мовчить. І не просто мовчить, а не порушує повну мовчанку шість довгих років. Злочин стає загадкою для слідчих і суспільства, тому мовчазна підозрювана перебуває у судово-медичній установі, де з нею працює талановитий психотерапевт. Він впевнений, що вилікує Алісію, але якою буде правда, яку почує лікар з її вуст?

Повне зібрання короткої прози. Том 1

Філіп К. Дік, «Видавництво Жупанського»

Культовий фантаст Філіп К. Дік — автор  роману «Чи сняться андроїдам електровівці», який більш відомий за екранізацією, що отримала назву «Той, хто біжить по лезу». Нарешті коротка проза Діка буде повністю видана українською. Компактні історії про космічні подорожі, химерних істот, корпорації, що контролюють час і простір, міжгалактичні війни і всі інші паралельні реальності, в які варто лише зазирнути — і не зчуєшся, як прочитаєш все до останньої сторінки, яка зробила його знаменитим.

Конґо. Реквієм

Жан-Крістоф Ґранже, «BookChef»

Жан-Крістоф Гранже у новому романі розповідає про моторошні ритуальні вбивства. Такі само вбивства скоював у Конго відомий серійний убивця на прізвисько «людина-цвях». Невже він десь тут, поруч? Ерван Морван, син та спадкоємець Морвана-старшого, у пошуках нитки Аріадни, що виведе поліцію на підозрюваного, кидається у конголезькі джунглі. Любов, ненависть, таємниця, кров — це те, за що люди люблять гарні трилери.

— Читайте також: Читай своє: 7 читацьких прем’єр від українських авторів