Команда соціального проєкту «Пошук зниклих» за рік знайшла 2 145 українців

Катерина Осадча

Соціальний проєкт «Пошук зниклих» перетнув межу в один рік діяльності. За цей рік команді проєкту вдалося встановити місце знаходження та відновити зв’язок з 2 145 особам, які опинилися на тимчасово окупованих територіях або вважалися зниклими безвісти.

Ініціатива «Пошук зниклих» була створена у перші дні повномасштабного вторгнення росії на територію України, її авторка – відома українська телеведуча Катерина Осадча.

«Ми працювали з командою протягом року на волонтерському фронті й продовжуємо працювати аби українці, які втратили своїх рідних через війну, мали змогу знову їх обійняти. Я безмежно вдячна кожному, хто за цей час долучився до нашого проєкту. Дякую за вашу підтримку і небайдужість. Сьогодні кожен українець — це незламність» – зазначила Катерина Осадча.

Читайте також: У Києві відбудеться благодійний ярмарок на підтримку жінок, які пережили сексуальне насильство під час війни

За рік  існування проєкту команда отримала 7 456 заявок про зникнення цивільних українців, з них 3 556 запитів з Маріуполя. Протягом року волонтери проєкту здійснили понад 10 000 контактів з тими, хто шукає своїх рідних та близьких.

На сьогодні команда проєкту має понад  2 700 заявок на пошук зниклих, з яких 402 заявки про ув‘язнених окупантами цивільних українців.

Читайте також: Які області України отримали найбільше навантаження на гуманітарну інфраструктуру

У команді проєкту працюють десятки волонтерів, які приймають та обробляють заявки на пошук через телеграм-бот або на сайті. Наразі проєкт залучився підтримкою Національної поліції та Національного інформаційного бюро, що дозволяє команді працювати ефективніше під час пошуку зниклих українців.

Аби подати заявку на пошук людини, потрібно написати у чат-бот @UKRescueBot, який можна знайти у «Закріплених повідомленнях» Telegram-каналі «Пошук зниклих». Коли дані про людину із потрібним прізвищем з’являтимуться у Telegram-каналі, ви отримаєте автоматичне повідомлення від бота.

Читайте також: Втратила ногу після російського обстрілу: вражаюча історія 18-річної дівчини, яка добровільно вступила до лав ЗСУ

Пошук зниклих у Telegram-каналі відбувається не лише за прізвищем, а й хештегами населених пунктів. Наприклад, #Буча, #Ірпінь, #Маріуполь. Шукати рідних можна і за списками, які команда проєкту формує самостійно на основі даних від волонтерів та ТРО та ін. Ці списки доступні за хештегами #списки, #евакуація. Якщо у вас є інформація про загублених людей, її можна надіслати на e-mail [email protected]. Ця інформація буде оброблена та передана рідним.