Комітет ВР підтримав законопроєкт про цивільні партнерства

Фото: Reuters
10.04.2023

Парламентський комітет молоді та спорту підтримав законопроєкт про реєстровані партнерства і рекомендував його для ухвалення Верховною Радою в першому читанні.

Про це повідомила авторка законопроєкту Інна Совсун.

«Щойно законопроєкт «Про інститут реєстрованих партнерств» розглянув перший комітет — Комітеті молоді та спорту! Маленька перемога, якої не було б без вашої підтримки», — повідомила авторка законопроєкту .

Читайте також: У Ліверпулі пам’ятник The Beatles одягли у вишиванки: фото

За даними Інни Совсун, проєкт підтримали три народні депутати, один проголосував проти, один утримався.

«За: 3 (Андрій Кожем‘якін, Ольга Саладуха, Zhan Beleniuk / Жан Беленюк). Проти: 1. Утрималися: 1», — додала Совсун. 

Читайте також: Папа Римський Франциск розповів, що думає про аборти, секс, порно та ЛГБТ

Зазначається, що Комітет молоді і спорту став першим з комітетів парламенту, який розглянув законопроєкт. У разі ухвалення нормативний акт дозволить реєструвати одностатеві шлюби.

Читайте також: «Фонд Маша» запустив онлайн-проєкт психологічної підтримки українок

«Комітет молоді і спорту не є головним для законопроєкту, проте це важливий прецедент, який демонструє, що уявлення про гомофобію у парламенті сильно перебільшені», — прокоментував народний депутат Дмитро Гурін.

Нагадаємо, що законопроєкт про цивільні партнерства зареєстрували у Верховній Раді у березня 2023-го. Реєстроване партнерство є альтернативою для тих пар, які не можуть або не бажають укладати шлюб. Зокрема, завдяки інституту цивільного партнерства зможуть отримати статус близьких родичів одностатеві пари, які наразі не можуть укладати шлюб через обмеження, закладені в Конституції (її положення не можна змінювати в умовах воєнного стану). Підписати петицію за посилання.