Королі діамантів: до всесвітнього дня ювеліра згадуємо цікаві факти з історії легендарних брендів

Луї Франсуа Картьє, Чарльз Луї Тіффані, Гаррі Вінстон та їх ювелірні імперії

31.01.2024

Люди завжди носили прикраси, змінювалася лише мода на них. А дорогоцінні ювелірні вироби завжди означали більше, ніж просто прикраси. Найвідоміші майстри своєї справи залишили створювали справжні витвори мистецтва. Луї Франсуа Картьє, Чарльз Луї Тіффані та Гаррі Вінстон стали не тільки найвеличнішими фігурами ювелірного світу, а й ввійшли в історію як легенди та королі діамантів.

Луї Франсуа Картьє та його імперія

Він стояв біля витоків знаменитого бренду. Пізніше його називали «ювеліром серед королів і королем серед ювелірів». Символом Cartier стало зображення пантери.

  • Луї Франсуа Картьє став першим ювеліром, який використовував для прикрас платину. До нього ніхто не працював із цим металом, як виявилося пізніше, дуже дарма.
  • Онук ювеліра, Луї Жозеф, першим задумався про створення наручного годинника. До нього всі користувалися лише кишеньковими. На цю думку Картьє наштовхнув його близький друг, льотчик Альберто Сантос-Дюмон. Він скаржився на незручність використання кишенькових годинників у польоті.

cartier biography

  • Найменший наручний годинник Картьє був подарований британській принцесі Єлизаветі в 1939 році.
  • Відома фраза, адресована Картьє, належить королю Англії Едуарду VII. Він назвав майстра «ювеліром серед королів та королем серед ювелірів».
  • Під час окупації Парижа у роки Другої світової війни BBC транслювала промови де Голля з лондонського офісу Жака Картьє. Пізніше на знак перемоги ювеліри компанії виготовили брошку «Звільнений птах».
  • Найпопулярнішою окрасою Cartier став браслет «Love», який 50 років тому вигадав ювелір бренду Олсо Кіпулло. Аксесуар настільки поширений у США, що в американських лікарнях існують спеціальні пристрої для того, щоб відкрити замок, якщо браслет знадобиться зняти з пацієнта.
  • Найвища вартість ювелірної прикраси Cartier була зафіксована у травні 2015 року. Тоді на аукціоні Sotheby’s у Женеві обручку з бірманським рубіном «Схід» продали за 30,3 мільйона доларів.
  • Платинова тіара з діамантами від Cartier належала Єлизаветі Баварській, королеві Бельгії. Ще одну знамениту тіару Cartier Halo з 739 діамантів та 149 діамантів багетного огранювання вдягала Кейт Міддлтон у день весілля з принцом Вільямом.
Тиара Halo, герцогиня Кембриджская / © Getty Images

Тіара Halo, Фото: Getty Images

Читайте також: Дивовижна історія LEGO: «Тільки найкраще є гідним»

Діамантовий король Чарльз Луї Тіффані

Розкішна американська ювелірна компанія Tiffany&Co стала синонімом елегантності та престижу. Бренд, якому приписують створення прототипу обручки в тому вигляді, в якому ми їх знаємо, заслужено отримав звання «діамантових королів». А блакитна фірмова коробочка Tiffany завжди викликала захоплення і була заповітною мрією.

  • Перший магазин Tiffany&Co відчинив свої двері у 1837 році. Цій даті присвячена повна колекція виробів під назвою «1837». До того ж це число стоїть на кожному виробі поруч із торговим знаком.

  • Тіффані вперше у США випустили каталог «Блакитна книга» для замовлення товарів поштою. Відтоді блакитний — фірмовий колір Tiffany&Co. До 1972 року цей каталог був безкоштовним. До речі, він випускається і досі.
  • Знаменитий колір є зареєстрованою торговою маркою компанії. Його номер за пантоном, звичайно, 1837.
  • Тіффані розробив дизайн прикраси, яка зараз вважається класичним обручкою. Раніше діамант «утоплювали» в золотий обідок. Через таке розташування він відбивав менше світла. Тіффані вперше підняв камінь над поверхнею металу — і той заграв усіма фарбами.

  • Tiffany&Co були офіційним постачальником коштовностей для королівських дворів світу. Президент Лінкольн купив у Тіффані для своєї дружини перлинний набір, а Теодор Рузвельт — обручку з діамантом.
  • Компанії належить один з найбільших діамантів у світі — Tiffany Diamond. Цей жовтий діамант знайшли у 1887 році на кімберлійській алмазній шахті в Південній Африці. Чарльз Тіффані купив його тоді за 18 тисяч доларів. На останніх торгах його оцініли у 12 мільйонів доларів.

Читайте також: Ліцензія — це гра в довгу: як молода пара з Харкова створила дитячий бренд, що працює зі світовими гігантами

  • До 175-річчя фірми Тіффані у 2012 році цей діамант розмістили у кольє з діамантів загальною вартістю 100 карат. На його виготовлення витратили більше року.
  • З 1940 року головний магазин Тіффані знаходиться на розі П’ятої авеню та 57 вулиці. З 1953 року фасад будівлі над входом прикрашає триметрова фігура Атланта з дерева, який тримає на своїх плечах земну кулю у вигляді годинника. Цей атлант став торговою маркою Тіффані, копії цієї скульптури прикрашають його численні філії.

  • У 2008 році Tiffany&Co разом із SoftBank випустили обмежену серію мобільних телефонів. Кожен екземпляр був прикрашали 400 діамантів. Точна кількість виготовлених телефонів не відома, проте зустрічається інформація про те, що всього було 10 телефонів на весь світ.

Читайте також: Як будувати рутину своїх робочих буднів, щоб залишатись бʼюті мейт і бізнесвумен водночас

Гаррі Вінстон, одержимий діамантами

Він міг носити надзвичайно дорогі екземпляри в кишені тільки для того, щоб мати можливість відчувати на дотик їх незрівнянну розкіш. Через його руки пройшли найбільші та найвидатніші діаманти у світі.

  • Свій перший великий діамант ювелір придбав у 1935 році. Це був «Джонкер» вагою 726 карат, з якого Вінстон створив 12 розкішних камінців.

 

  • У 1938-го році Вінстон почув про знайдений у Бразилії камінь вагою 726,6 карат під назвою «Президент Варгас». Він особисто вирушив у подорож, щоб знайти його, а потім перетворив великий алмаз на 29 окремих діамантів.
  • У 1949-му році майстер організував міжнародну виставку коштовностей The Court of Jewels. Всі виручені кошти він направив до благодійних організацій. Свої найвидатніші коштовності ювелір возив на території США протягом чотирьох років. В той період він купив декілька відомих діамантів, серед яких були «Зірка Сходу» та «Надія».

Читайте також: Чому ментальний стан стає центром уваги: Аніта Соловей про механізми для успішного ведення власної справи

  • Справжньою перлиною колекції став діамант «Хоуп» рідкісного сапфірово-блакитного кольору у формі серця. Колись він належав Людовіку XIV, Марії-Антуанетті та Генрі Хоупу. Пізніше Гаррі Вінстон подарував легендарну прикрасу своєї колекції Смітсонівському музею у Вашингтоні, де він зберігається й досі.
Гаррі Вінстон

Колекція New York

  • Ще один відомий камінь, що пройшов через руки «короля діамантів» носить назву «Тейлор-Бартон». Камінь вагою 240,8 карат знайшли в 1966-му році. Пізніше Гаррі Вінстон придбав його і зменшив вагу до 69 карат, надавши йому грушоподібного огранювання. Саме цей камінь Річард Бартон купив для своєї дружини Елізабет Тейлор.
  • У 1972 році колекцію майстра поповнив відомий діамант «Зірка Сьєрра-Леоне» вагою 969,8 карат, який вважався третім за розміром серед найбільших колись знайдених діамантів.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram