Біженки з України дедалі частіше стикаються із сексуальною експлуатацією в Європі — дослідження

Дослідники виявили, що українські біженки в європейських країнах дедалі частіше стають жертвами сексуальної експлуатації, кількість запитів на порнографію за їхньою участі різко зросла.

Про це йдеться у дослідженні компанії Thomson Reuters, проведеному спільно з Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), пише The Guardian.

Читайте також: Які області України отримали найбільше навантаження на гуманітарну інфраструктуру

Проаналізувавши глобальний трафік пошукових систем, дослідники виявили підвищений інтерес до порнографії за участі українок після вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року. Вони вважають, що українські жінки та діти, які виїхали за кордон, стикаються з підвищеним ризиком стати жертвами як організаторів секс-трафіку в країнах Європи, так і виробників онлайн-порнографії.

Читайте також: Скільки жінок та чоловіків стикалися з аб’юзом — результати дослідження

«13 відеороликів, на яких, як стверджується, зображені українські біженці, набрали 275 тисяч переглядів. У пошукових запитах формулювання «українське порно» (Ukrainian porn) від початку повномасштабного вторгнення росії трапляється стабільно частіше, ніж до 24 лютого 2022-го», — йдеться у дослідженні. 

Читайте також: Скільки українців вірять у перемогу України у війні проти росії — дослідження

Спецпредставник ОБСЄ Валіант Річі наголосив, що дослідники виявили прямі докази спроб залучити людей до секс-трафіку в чатах українських біженців та збільшення масштабів онлайн-реклами секс-послуг, що нібито надаються українками.

Читайте також: Стало відомо, скільки журналісток зазнали сексуального насильства під час роботи

«Високий попит чоловіків на сексуальний доступ до українських жінок і дівчат створює величезний стимул для торговців людьми вербувати вразливих людей, щоб задовольнити цей попит і отримати від цього прибуток», — зазначив він.