Social change: 6 курсів для відповідальних підприємців

Якщо бізнес не лише заради прибутку

06.11.2017

Є люди, які чекають змін від держави, а є ті, що діють «знизу». І наша добірка саме для активних та свідомих громадян, які хочуть позитивно вплинути на суспільство, допомагати тим, хто потребує уваги, та створювати соціальні підприємства заради благодійності, а не лише прибутків.

Соціологія та соціальні дослідження: що, як, навіщо?

Курс має на меті дати базове розуміння основ прикладного соціального дослідження та орієнтований на широке коло слухачів. У ньому представники громадських організацій зможуть дізнатися про ключові аспекти планування та проведення соціальних досліджень, а також їхнє представлення в проектних заявках. Журналістам може бути особливо цікавою інформація про поширені помилкові уявлення щодо соціології та опитувань громадської думки, а також про те, як коректно представляти результати досліджень. Дослідники-початківці та студенти суспільствознавчих спеціальностей зможуть закріпити й розширити знання про практичні аспекти соціальних досліджень. Фахівцям громадських, державних і бізнесових організацій, які не мають спеціалізованої освіти в царині прикладної соціології, цей курс допоможе почуватися впевненіше, послуговуючись соціальними даними в прийнятті рішень та замовляючи дослідження соціологам. Викладачі: Олена Богдан, соціологиня, доцентка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», Ірина Бекешкіна, соціологиня, фахівчиня у галузі політичної та електоральної соціології.

 • Де: courses.prometheus.org.ua
 • Мова: українська
 • Вартість: безкоштовно

Любов як сила соціальної справедливості/Love as a Force for Social Justice

Мета цього курсу — розширити можливості слухачів та навчити навичок, які вони потім зможуть застосувати на службі суспільству. Курс вчить концепції агапської любові (співчуття/доброзичливість) у якості сили соціальної справедливості та дії, що надихає служити суспільству та застосувувати знання для впровадження позитивних соціальних змін. Під час навчання обговорюватимуться біологічні, психологічні, релігійні та соціальні перспективи любові, спираючись на досвід людей з різних дисциплін. Навчальна програма спрямована на те, щоб почути важливість любові як ключового явища у створенні спільноти, зв’язку та функціональних товариств серед людей. Під час шеститижневого курсу ви розглянете такі теми: види любові; ненасильницьке спілкування; любов і біологія мозку; любов як основна концепція релігійних та етичних переконань (наприклад, іудаїзм, християнство, іслам, буддизм); поетичне вираження любові як соціальної сили. Викладач: Енн Ферт Мюррей, Стендфордський університет.

 • Де: coursera.org
 • Мова: англійська
 • Вартість: безкоштовно

Жінки та чоловіки: гендер для всіх

Курс розрахований на широку аудиторію: студенток і студентів, активісток та активістів громадянського суспільства, експерток та експертів аналітичних центрів, hr-фахівців, а також на всіх, хто прагне розібратися у гендерних питаннях. Ви навчитеся фахово аналізувати події та суспільні явища з гендерної точки зору, уникати дискримінацій, краще розуміти свої права і способи їх захисту. Також ознайомитеся з аргументами на підтримку формування суспільних політик з позиції недискримінації і гендерної рівності, які зможете ефективно використовувати в публічних дискусіях. Курс розділено на два рівні: 1) базовий, що буде цікавий кожному та 2) експертний для фахівців в гендерних питаннях. У слухачів курсу буде можливість отримати сертифікати базового або експертного рівнів. Викладачка: Тамара Марценюк, кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології НаУКМ.

 • Де: courses.prometheus.org.ua
 • Мова: українська
 • Вартість: безкоштовно

Стати агентом змін: Вступ до соціальних інновацій/Becoming a changemaker: Introduction to Social Innovation

Цей шеститижневий курс призначений для тих, хто хоче змінити ситуацію у своїй громаді, місті  або країні та допоможе вивчити детальніше складні проблеми, які нас оточують, а також запропонує методи їх вирішення. Ви дізнаєтеся про численні приклади соціальних інновацій, що впроваджуються у всьому світі. Ви зрозумієте, що треба вийти з зони комфорту для того, щоб почати вдосконалювати оточуючу середу. До кінця курсу ви сформуєте свій власний підхід до соціальних інновацій та почнете розробляти концепції, думки, навички та відносини, які дозволять вам розпочати і розвиватися як агенту змін. Викладач: Уоррен Нільссон, доцент Кейптаунтського університету.

 • Де: coursera.org
 • Мова: англійська
 • Вартість: безкоштовно

Соціальна робота з людьми, які мають хронічні захворювання

З курсу ви дізнаєтесь про основні принципи соціальної роботи та консультування, про якості, які повинні мати соціальні працівники та люди, що прагнуть допомагати. Ви обговорюватимете такі теми: соціальна робота та консультування; основні теоретичні засади для здійснення консультування та супроводу клієнтів з хронічним захворюванням; кейсменеджмент; паліативна допомога; прихильність до лікування. Курс розрахований на широке коло слухачів. Для отримання сертифікату потрібно буде скласти тест. Також викладачі запропонують кілька важливих та цікавих тем для обговорення на форумі з усіма охочими. Викладач: Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради Благодійної Організації «Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», громадський діяч та захисник прав пацієнтів.

 • Де: courses.prometheus.org.ua
 • Мова: українська
 • Вартість: безкоштовно

Соціальне підприємництво

Головною метою курсу є отримання учасниками сукупності знань та вмінь, необхідних для ефективного запуску власного соціального бізнесу чи участі у соціальних проектах. Цей курс розкриває сутність соціального підприємництва та надає практичні інструменти для створення і ведення ефективного соціального бізнесу. Слухачі дізнаються, як деякі підприємства відходять від традиційних прибуткових та неприбуткових видів діяльності, створюючи новий «гібридний» підхід до ведення бізнесу. Основні теми курсу: що таке соціальне підприємництво; планування соціального підприємства; організація соціального підприємства; пошук фінансування для соціального підприємства та маркетинг; оцінювання результатів діяльності та подальший розвиток. Викладачі: Артем Корнецький, доктор філософії, доцент Університету митної справи та фінансів, Патрік Дж. Мерфі, доктор філософії, професор Університету ДеПоля (Чикаго).

 • Де: courses.prometheus.org.ua
 • Мова: українська
 • Вартість: безкоштовно

Дізнатися більше про соціальне підприємництво ви зможете від львів’янина Юрія Лопатинського, засновника пекарні «Горіховий дім», яка була заснована з метою утримання центру інтегральної опіки для жінок, що опинилися у кризовій ситуації, 24 листопада на четвертому SHE Congress, де підприємець виступить одним із спікерів.

Щоб отримати можливість безкоштовно відвідати конгрес, заповніть реєстраційну форму . Реєстрація діятиме до 15 листопада.

— Читайте також: В режимі stand-by: 15 книг, які ви все ще не прочитали, і чому вони важливіші за вже прочитані