На Лондонському книжковому ярмарку, що відбудеться з 18 по 20 квітня в Olympia London, Україна матиме особливий статус: Guest Spotlight («Країна у фокусі уваги»). Завдяки підтримці організаторів ярмарку Україні безплатно наданий стенд, де її представлятиме 21 видавництво.
Про це інформує пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.
Читайте також: Дослідження української культури Олесі Геращенко: від Гамлета до Марчука
«Завдяки співпраці УІК з партнерами українським авторам вдасться розповісти свою історію на одному з найважливіших культурних майданчиків — Лондонському книжковому ярмарку. З початком війни наша реальність змінилася: ми стали свідками того, що соціальні мережі приховують, позначаючи фото як «Sensitive Content». Наша правда спрямована не на те, щоб вражати, а на те, щоб свідчити про злочини, які щодня вчиняють росіяни проти українців та української культури. Ми навчилися рухатися далі, писати й видавати книжки, але наш досвід тепер назавжди з нами. Цю дуальність ми показуємо проєктом Дарії Білої та Софії Гупаловської на нашому стенді: нові книги з України і меблі зі зруйнованих унаслідок російських обстрілів українських бібліотек. Ми покрили понівечені війною бібліотечні меблі та книги білою фарбою. Ми заблюрюємо реальність, щоб могти жити далі, але вона проступає і промовляє, зокрема, крізь нові українські книжки. Правда має звучати — правда про війну, письмо під час війни і те, яким мистецтво буде після неї, коли Україна здолає колонізаційний тиск росії», — переконана директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.
Читайте також: Супротив темряві: незабаром вийде графічна історія про український блекаут
На українському колективному стенді будуть представлені близько 300 книжок від 21 видавництва:
- «Артбукс»,
- «АССА»,
- «Навчальна книга — Богдан»,
- «Букс енд Картунс»,
- «Віхола»,
- «Видавництво Старого Лева»,
- «Кліо»,
- «Ковчег Україна»,
- «Наш формат»,
- «Ранок»,
- «Саміт-книга»,
- «Час майстрів»,
- видавництво «їzhak»,
- ist publishing,
- «Парасоля»,
- Видавництво «ТУТ»,
- CP Publishing, Ukraїner,
- Національний Центр «Мала академія наук України»,
- Harvard Ukrainian Research Institute,
- Українсько-єврейська зустріч (УЄЗ).
Очікується, що ярмарок збере понад 25 000 відвідувачів — професіоналів видавничої справи зі 135 країн. Участь у роботі візьмуть представники 1000 організацій із 60 країн. Загальна програма ярмарку містить 220 заходів.
Читайте також: Топ-5 новинок нонфікшну, які варті вашої уваги
Зазначимо, що український стенд на Лондонському книжковому ярмарку організували спільними зусиллями УІК і МКІП, МЗС, Посольства України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії, Лондонського книжкового ярмарку, Британської Ради, Українського інституту, PEN Ukraine та English PEN, Українського інституту в Лондоні, Culture Ambassador, Львівського БукФоруму, Українсько-єврейської зустрічі, Української бібліотечної асоціації та Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів.