Маша Єфросиніна відкриває Центр ментального відновлення для жінок у Києві

03.05.2023

Фонд Маші Єфросиніної планує відкрити у Києві центр, де українки зможуть відновитися та отримати кваліфіковану психологічну допомогу.

Зазначається, що вже понад рік щодня «Фонд Маша» бореться за психологічне здоров’я українок, які ментально горять у пеклі війни. Вони запровадили 3-тижневу офлайн-програму психоемоційної стабілізації «Незламна мама» для жінок та дітей, які постраждали від військових дій.

Читайте також: «Фонд Маша» запустив онлайн-проєкт психологічної підтримки українок

«Ми відроджуємо до життя українок, які повернулися з російського полону та вижили після воєнних, зокрема, сексуальних злочинів росіян. Ми навчаємо дівчат-підлітків психічної та фізичної самооборони у програмі «Смілива». Ми допомогли десяткам сотень, але хочемо допомагати десяткам тисяч. Тому вже у 2023 році «Фонд Маша» відкриє в Києві перший Центр ментального відновлення для жінок», — кажуть представники фонду. 

Читайте також: Перша леді Олена Зеленська закликає піклуватися про своє ментальне здоров’я: деталі

Співзасновниці фонду Маша Єфросиніна та Оксана Нечипоренко їздили до Ізраїлю, щоб перейняти тамтешній досвід роботи подібних центрів. Наразі вони шукають приміщення, розробляють методологію роботи, формують команду методологів та психологів, які згодом навчатимуть інших. 

«Мені теж потрібна допомога. Я теж ходжу до психолога. Теж маю зриви та істерики. Теж інколи зранку не хочу нікуди йти та навіть чистити зуби, — говорить Маша Єфросиніна. — Однак знаю, що у цьому стані робити. І хочу, щоб усі наші жінки також мали ці знання і вміли повернути себе до життя. Місія «Фонду Маша» — відродження жінок заради відродження України. І ми щодня йдемо до нашої мети — ментально здорової нації. 

Читайте також: Повернення додому: що з жінками відбувається в Україні і як допомогти собі та іншим у кризовій ситуації

Для відкриття Центру ментального відновлення для жінок дуже потрібна ваша фінансова допомога. Якщо ви хочете зробити внесок у ментальне здоров’я українок, вам сюди.