Перша леді Олена Зеленська закликає піклуватися про своє ментальне здоров’я: деталі

02.05.2023

Перша леді Олена Зеленська радить українцям звертатися по психологічну допомогу до фахівців.

Про це вона заявила на своїй сторінці в Instagram.

«Ментальне здоров’я — як імунітет. Хтось здатен витримати більше, хтось менше. Але, як кожен ресурс, вимагає постійної підтримки й відновлення», — написала вона. 

Читайте також: Як не стати жертвою сексуальної експлуатації під час війни: поради жінкам

Також вона наголосила, що в Україні втілюється Всеукраїнська програма ментального здоров’я, адже піклуватися про своє ментальне здоров’я так само важливо, як і про фізичне. Особливо необхідно робити це під час війни.

Читайте також: Як звільнитися від впливу негативних думок: вправа «Радіо» від психологині «Незламної мами»

«Знаєте, що виявилося для неї несподіваним викликом? Зовсім не недостатня кількість психологів (спойлер: їх недостатньо в усіх країнах, і зараз держава пришвидшено готує нові кадри). Основною проблемою стала соціальна стигма. Оце знайоме всім «сильні не ходять до психотерапевта чи психолога, а ми ж усі сильні, треба тримати в собі емоції й не показувати вигляду. Це суспільне упередження доводиться долати, як справжнього ворога. Переконувати, що ментальне здоров’я нарівні з фізичним є невід’ємною частиною здоров’я загалом», — додала дружина президента України. 

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Olena Zelenska (@olenazelenska_official)

Читайте також: Олена Зеленська поділилася порадами, як подолати стрес

Мета кампанії — сприяти формуванню у суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я й показати інструменти, які допоможуть дбати про свій внутрішній стан.

Також Олена Зеленська опублікувала номери гарячих ліній психологічної допомоги в Україні та за кордоном: