Майя Тульчинська: «Зріла жінка може сама обирати, кому подобатись, а кому — ні»

Про моду для жінок "певного віку"

13.11.2020

Майя Тульчинська, блогерка

Панує така думка, що мода – це гра для молодих. Стежити за модними трендами, приміряти новинки, змінюватись, експериментувати з власним стилем, вдягатися яскраво, сучасно, сміливо, екстравагантно – це тільки молодим жінкам годиться. «Після певного віку» жінка має все це облишити. «Після певного віку» треба вдягатися стримано та невигадливо, носити сувору класику і «гідно нести свій вік». Майя Тульчинська, авторка блогу «Доступно та просто про моду і стиль» розповідає про те, чому не треба зважати на подібні стереотипи.

 

Коли починається «певний вік»

Чому хтось має «нести свій вік», ніби це хрест якийсь, покарання за злочини, важка спокута? Якщо вже тебе спіткала така зла доля, якщо ти дожила до «певного віку» — сприймай цей вирок з гідністю? І до речі, коли починається цей «певний вік», чи знає хтось? На кожному кроці пишуть про цей «певний вік», а на котрому році життя він починається, хто-небудь в курсі? Може, в мене вже почався, а я все пропустила…

Коли мені був 31 рік, я шукала роботу після другого декрету і тоді майже кожна об’ява про вакансію містила примітку «до 30 років». А в кожному першому обговоренні жіночої зовнішності та сексуальності на інтернет-форумах траплялися такі думки, що жінка після 30 — то вже не те. Другого сорту товар. Вторинна сировина, якщо чесно. В ті часи «певний вік» для жінки починався вже у 30! І можна було зустріти в журналах статті з актуальної теми «Чого не можна носити після 30». Так, їх писали на цілком серйозно.

Коли я знов шукала роботу у 37, об’яви про вакансії вже здебільшого мали обмеження «до 35». А інтернет-коментатори та статті про моду і стиль одноголосно постановляли, що ладно, 30 – ще туди-сюди, але от після 40 жінці точно час вже забути про модний гардероб і починати «гідно нести свій вік». Ну, правда, нащо вдягатись модно, якщо тобі вже 40? Твій поїзд вже пішов і рейки розібрали.

Нові часи — інші жінки

Минуло ще 10 років. Мої знайомі жінки після 40 виходять заміж і народжують дітей. Іноді – перших! Мої знайомі жінки після 50 років відкривають нові для себе бізнеси, опановують нові сфери. Я знаю жінок за 60, які ганяють на лижах так, що онуки за ними не встигають. Знаю зрілих жінок, які завзято подорожують, вивчають нові мови, ведуть популярні блоги, пишуть книжки, малюють картини. Живуть максимально наповненим та яскравим життям, іноді набагато цікавішим, ніж те, що було в них в юності! І при всьому цьому їх продовжують називати «жінками після певного віку» чи, в кращому випадку, «жінками елегантного віку».

А інтернет-видання та блоги продовжують торочити, що саме цим жінкам елегантного віку не можна носити. Тиражують маячню про уникання ультрамодних речей, буцімто в них доросла жінка виглядає смішно. Подекуди доходять до захмарних вершин маразму, стверджуючи, що після 50 не можна носити джинси, футболки, кросівки, квіткові малюнки, яскраві кольори! Крутять цю стару, затерту пластинку про «стриману класику», в яку маєш загорнутися як в саван та тихенько повзти у напрямку цвинтаря. Щоб не привертати зайвої уваги.

Що і кому винна доросла жінка

І це дуже смішно, бо насправді у зрілої жінки ресурсів та свободи, щоб вдягатися модно та цікаво, може бути навіть більше, ніж в юної. Парадоксальна думка, але про це просто зрідка хто замислюється. Доросла жінка вже не має нікому нічого доводити. Їй вже не треба комусь догоджати своїм вбранням, відповідати чиїмось очікуванням. Вона вже не переймається, що скажуть про її сукню мама, свекруха і Ганна Петрівна з бухгалтерії. Не тому, що Ганна Петрівна полетіла на Марс разом із своєю особливо цінною думкою про чужі смаки. Ні, вона все там же і добріше не стала, просто зрілі жінки вже в носі мають оцінки чужих людей.

Зріла жінка не має виглядати сексуально та спокусливо 24/7, може відпочити від цієї виснажливої місії. Взагалі-то жінка у будь-якому віці може зняти з себе цей тягар добровільно. Але з віком свобода від думок про те, як тебе сприймають чоловіки, приходить сама собою і стає освіжаючим ковтком повітря. І це не тому, що жінок «після певного віку» чоловіки вже не цікавлять. Ще й як цікавлять! Відкрию вам страшенну таємницю, яку від вас приховували: «після певного віку» навіть секс існує. Просто зрілі жінки самі обирають, якими чоловіками їм цікавитись. І можуть абсолютно не зважати на те, яке враження вони справляють на випадкових перехожих на вулиці.

Зріла жінка може нарешті бути самою собою, послати всіх під три чорти і вдягатися так, як подобається їй! Не керівниці на роботі, не вчительці в школі і не вчительці своїх дітей, не подружкам, не чоловікам на підпитку і не бабцям на лавочці біля під’їзду. Собі самій! І от в цей урочистий момент взяти, своїми руками віддати цю свободу і всунутися в старечі лахи «відповідно віку»? Вийти з модної гри, заборонити собі творчість, експерименти, відкриття, заборонити собі радість бачити себе новою? Щоб що? Щоб догодити суворим критикам з інтернет-видань, авторам незрівнянних порад на тему «Як вдягатися після 50, щоб одразу виглядати на 80»?

Це просто безглуздо! Купа жінок навколо вдягаються модно і яскраво у будь-якому віці. Найстаршій жінці з тих, кого ви бачите на цих фото, 93 роки! Модна гра не закінчується ні в якому віці, допоки ви маєте бажання та наснагу в неї грати! І коли ви вчергове прочитаєте в мережі якусь маячню про те, що вам вже не годиться носити пишні спідниці чи вузькі спідниці, куртки-косухи чи футболки з написами, затишні худі чи легкі сарафани, шорти чи кюлоти, туфлі на підборах чи кеди, то знайте! Автори цих статей щось там пишуть про сучасну моду, а самі відстали від сучасного життя безнадійно. Світ змінився, жінки у 50 років сьогодні часто виглядають краще, ніж їхні бабусі виглядали в 30! І можуть собі дозволити таке цікаве, повне, насичене життя, про яке бабусі навіть не мріяли. І носити можуть все що завгодно, все що їх надихає та прикрашає їхнє життя. А якщо комусь це не подобається, то… Зріла жінка, як Мона Ліза, може вже сама обирати, кому подобатись, а кому — ні.

 

Фото: Instagram

 

Новини партнерів