У музичному світі ця співачка давно стала однією з найперших обговорюваних персон. Одні її обожнюють і вважають за національне надбання, інші ненавидять. Треті називають божевільною, а четверті взагалі вважають виродком пекла. Якщо запитати французів, із ким у них асоціюється гріх, 70% назвуть ім’я лише однієї епатажної жінки — Мілен Фармер. Але з величезної кількості інформації про неординарну французьку співачку майже неможливо зрозуміти, що правда, а що брехня.
Нелегке дитинство
Вона з дитинства була не від цього світу. Ненавиділа своє відображення у дзеркалі й не знаходила спільної мови з однолітками. Зовсім не вміла ладнати з людьми й провокувала конфлікти. Вона уникала будь-якого спілкування та приділяла увагу лише колекції комах.
Що саме спричинило психологічну травму, невідомо. Припускають, що це могли бути дуже непрості стосунки з батьками. Мілен віддали до школи при монастирі, де вона читала дорослі книги, гуляла цвинтарем і малювала смерть.
Мілен було вісім років, коли сім’я переїхала з Канади до Франції. Цей переїзд став для дівчинки справжньою трагедією. Франція не змогла замінити їй рідний Квебек. Якось вона просто покинула школу і, нічого не сказавши батькам, вирушила до Парижу, щоб стати акторкою.
Читайте також: Інгрід Бергман: скандальний роман голлівудского янгола
Скандальний початок
У вісімнадцять років вона відмовилася жити із сім’єю і не хотіла ні з ким спілкуватися. Столиця не чекала на неї з розкритими обіймами. Проте й Мілен не збиралася здаватися. Вона не боялася жодної роботи і знала одне: її цікавлять лише кіно та театр. Щоб сплатити акторські курси, дівчина вирушила до модельної агенції. Саме там і відбулася найважливіша подія в її житті.
Відомий продюсер Лоран Бутонна шукав для музичного кліпу цікаву дівчину без комплексів та з гарним вокалом.
Із десятків претенденток він обрав 23-річну Мілен Готьє. Він же вигадав і псевдонім — на честь відомої голлівудської актриси Франс Фармер, безглуздої та зухвалої.
Провокувальний текст дебютного сингла та кліп з оголеною натурою підірвали музичний простір Франції. А Лоран уже працював над кардинальною зміною іміджу своєї підопічної.
Дебют став проривом 1984 року. А співачка шкодувала тільки про те, що батько не побачив її успіху. Він помер за два роки до цього. Вона так і не встигла налагодити з ним стосунки після втечі з дому.
Читайте також: Наполеон і Жозефіна: велика помилка французького імператора
Рудоволоса бестія
Бутонна став для Мілен своєрідним Пігмаліоном. Він розробляв її вокальний стиль, писав музику, вигадував провокаційні сюжети для кліпів та заохочував її поетичну творчість. Пізніше більшість текстів пісень Мілен написала сама. Її перший альбом «Місячний попіл» перевищив мільйонний тираж, що здавалося неймовірним. При цьому Фармер дуже довго не наважувалася вийти на сцену. Її перший публічний виступ відбувся лише за три роки після дебютного альбому. Натомість вона знімалася у яскравих та незабутніх відеокліпах, після яких про Лорана заговорили як про нове явище у режисурі. А для Мілен почався звивистий, але цілком успішний шлях до музичного Олімпу.
Другий альбом уже зробив її суперзіркою. Публіка божеволіла від її пісень та грандіозних, без перебільшення, відеокліпів. І, звичайно, хотіла бачити свого кумира на сцені. Але Мілен, як і раніше, не наважувалася, поки після отримання однієї з музичних премій не зіткнулася з чутками про те, що без таланту Лорана Бутонна вона нічого не варта. Це був виклик, і співачка його прийняла, оголосивши про початок грандіозного туру вісімдесятьма містами. Грандіозне турне тривало вісім місяців. На фінальному концерті у Берсі глядачі брали концертну залу штурмом. Мілен знову перемогла насамперед саму себе. Її визнали найкращою співачкою року. Здавалося б, що ще потрібне для щастя? Але Фармер вже зрозуміла, що успіх і щастя — це не одне й те саме.
Читайте також: Ганна Барвінок — magnum opus Пантелеймона Куліша
«Життя – трагедія, що затяглася»
Після першого турне Мілен не зустрілася з жодним журналістом і не дала жодного інтерв’ю. Натомість подала до суду на автора її біографії Патріка Міло, і книгу терміново вилучили з усіх магазинів. За цим пішла ціла низка неприємностей і навіть трагедій у її житті.
12 листопада 1991 року на Мілен готували замах. У французьку філію компанії Polydor увірвався збуджений чоловік зі зброєю. І коли йому відмовили у зустрічі зі співачкою, він вистрілив у секретарку. Дівчина загинула. Гвинтівка, яку заклинило, врятувала інших від загибелі
Коли на вбивцю одягали наручники, він цитував рядки з пісні Фармер: «Життя — трагедія, що затяглася».
Мілен тут же звинуватили в тому, що трапилося, відзначивши вплив руйнівного характеру її пісень на нестабільну людську психіку. Але вона не виправдовувалась і продовжувала працювати, жити і навіть закохуватися.
Читайте також: Ада Роговцева: «Завжди знаю, що своєю героїнею маю обстоювати жіночу й людську гідність»
Кохання та музика
Саме почуття до американського музиканта та актора Джефа Дальгрена змусило її виїхати з Франції до США. Мілен змінила імідж і випустила свій знаменитий альбом «Анаморфоз». Пізніше шанувальники назвали його найсвітлішим у її творчості. Але сама вона вважала, що втрачає себе справжню. Тому незабаром повернулася до старого друга, наставника та колеги Лорана Бутонна й оголосила про черговий тур.
Втім, на той час виступи для Мілен поступово відходили на другий план. Вона заявила про себе як про композиторку, потім виступила продюсеркою для співачки Алізе, яка миттєво стала популярною. А потім Фармер зникла з поля зору шанувальників на довгі шість років. За цей час вона відкрила письменницький талант і випустила книгу «Ліза-Лу і казкар». І знову встигла закохатися. Її обранцем став друг Лорана, режисер Бенуа де Сабатіно, і відданий Бутонна знову відійшов на другий план.
Читайте також: Меріл Стріп: 45 років на вершині акторства
Ще одне повернення
2006 року вона знову повернулася на сцену і напередодні нового турне дала єдине у своєму житті відверте інтерв’ю, яке дивилася вся Франція. Мілен нарешті відкрила завісу таємниць свого життя, розповівши про те, що в її будинку немає дзеркал, бо вона їх боїться. Що єдиним її супутником 20 років залишається мавпочка-капуцин, яка їй цілком замінює дитину. Про те, що любить коней і дала притулок чотирьом бездомним кішкам. Що в неї виразка шлунка і найзатишніше вона почувається у своєму будинку з книжкою віршів. Що вона любить писати листи, ніколи не спізнюється на зустрічі і у ресторанах завжди підбирає крихти зі столу.
Фармер, як і раніше, залишається однією з найпопулярніших співачок сучасності. Попри те що співає вона французькою , її пісні відомі в усьому світі. Можливо, якщо запитати французів про виззначних персон у їхній музиці середини 1980-х, вони назвуть десятки імен. Але якщо запитати іноземців, кого вони знають із французьких співачок, то неодмінно назвуть Мілен Фармер. Сьогодні зрозуміло одне — на досягнутому ця неймовірна жінка зупинятися не збирається.
Читайте також: Анук Еме: французька жінка з великої літери
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram