Міністерство оборони України не підтримує законопроєкт №9103 “Про інститут реєстрованих партнерств”, у разі ухвалення якого реєстроване партнерство зможуть укласти як одностатеві, так і різностатеві пари. Там сумніваються, що в армії є ЛГБТК+ військові.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaПро це пише видання ZMINA.
Міністерство прирівнює реєстроване партнерство до шлюбу, але «водночас відповідно до статті 51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки й чоловіка». Однак у пункті 2 статті 1 проєкту закону зазначено, що «реєстроване партнерство не є шлюбом та не є перешкодою для укладення шлюбу між реєстрованими партнерами за умови дотримання інших вимог, встановленим законодавством України». Тобто якщо реєстровані партнери у майбутньому зможуть зареєструвати шлюб, то партнерство між ними припиниться.

Читайте також: У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про цивільні партнерства: подробиці
Міноборони також вважає «дещо дискримінаційним» положення статті 13. Вона передбачає, що якщо особа, яка подала заяву про реєстрацію реєстрованого партнерства, є військовослужбовцем і через виконання своїх обов’язків не може бути присутньою на державній реєстрації, то її можуть проводити без особистої присутності цієї особи. Подана заява про реєстрацію вважатиметься підтвердженням факту надання згоди на реєстрацію.
Останні новини
- В український кінопрокат вийде 13 фільмів Каннського фестивалю: подробиці
- У Ватикані пройшов «голий» протест проти війни в Україні: подробиці
- Прорив у лікуванні безпліддя: вчені знайшли метод лікування ендометріозу
- Європейський суд визнав порушення Україною прав одностатевих пар
- Подають гільзи замість їжі: у Великій Британії з’явилося антивоєнне кафе Новости на главной
Читайте також: Всеукраїнська рада церков виступила проти реєстрованого партнерства: подробиці
Також у Міноборони заявили, що це дискримінація «стосовно реєстрації шлюбу інших військовослужбовців в мирний і воєнний час відповідно до законодавства України» і наголосили, що командири не можуть складати й засвідчувати Акт реєстрації реєстрованого партнерства, якщо заяву про реєстрацію партнерства подали один чи обоє реєстрованих партнерів, які є військовослужбовцями. Також командири не можуть скріплювати такий акт гербовою печаткою відповідного військового формування. У Міноборони кажуть, що це не входить до обов’язків командирів (начальників), передбачених законом України.
Читайте також: Комітет ВР підтримав законопроєкт про цивільні партнерства
Крім того, у Міноборони сказали, що в них немає «відповідних даних» про те, що в Україні є тисячі військовослужбовців, які не можуть офіційно оформити свої стосунки з одностатевими партнерами чи партнерками. Це зазначалося в пояснювальній записці до законопроєкту №9103.