У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про цивільні партнерства: подробиці

ЛГБТ

Законопроєкт про цивільні партнерства для одностатевих та різностатевих пар зареєстрований у Верховній Раді.

Про це повідомила депутатка Інна Совсун у Facebook.

Законопроєкт №9103 зареєстровано у Верховній Раді 13 березня. Його співавторами виступили 17 депутатів з фракцій Голос та Слуга Народу.

Читайте також: Спільне прізвище для одностатевих пар: влада Естонії ухвалила важливе рішення

Як зазначається у пояснювальній записці, цивільним партнерством є зареєстрований у визначеному порядку добровільний сімейний союз двох повнолітніх осіб, однієї чи різної статі, в основі якого лежить взаємоповага, взаєморозуміння, взаємопідтримка, взаємні права та обов’язки, що корелює з визначенням сім’ї, відповідно до норм Сімейного кодексу України.

Читайте також: Українська ЛГБТ-активістка Олена Шевченко стала жінкою року за версією TIME

Також зазначається, що цей законопроєкт необхідний для того, щоб захистити права військових, оскільки багато з них не можуть офіційно оформити свої стосунки через те, що їхні партнери або партнерки однієї з ними статі. Тому у випадках поранення, зникнення безвісти або загибелі — вони не мають достатнього юридичного захисту з боку держави.

«Після держреєстрації партнери отримують статус близьких родичів — членів сім’ї першого ступеня спорідненості, незалежно від того, чи проживають вони фактично разом і, чи ведуть спільно домашнє господарство. Реєстрація партнерства проводитиметься після 10 днів з дня подання відповідної заяви, а розірвання можливе як за спільною заявою, так і за волевиявленням однієї зі сторін», — йдеться в пояснювальній записці.  

Читайте також: Знакова подія для прав ЛГБТК+: в Індії хочуть легалізувати одностатеві шлюби

Також згідно з законопроєктом, можна зареєструвати партнерства за відсутності однієї з осіб або поза межами органу реєстрації актів цивільного стану (наприклад, коли особа є військовослужбовцем).