На Черкащині засудили лікарку, з вини якої померло немовля: подробиці

24.08.2023

На Черкащині засуджено лікаря акушер-гінеколога, з вини якої померло немовля.

Про це повідомляє пресслужба Черкаської обласної прокуратури.

Зазначається, що прокурор у суді довів, що внаслідок недбалого ставлення до своїх професійних обов’язків лікарка не належним чином надала медичну допомогу вагітній жінці, що призвело до смерті дитини.

Читайте також: У Британії судили 33-річну медсестру — серійну вбивцю немовлят: шокувальні подробиці

«Акушер-гінеколог несвоєчасно провела кесарів розтин, внаслідок чого у новонародженого почала розвиватися асфіксія», — йдеться у повідомленні. 

Жінку судили за ч. 2 ст. 140 КК України. Їй присуджено три роки обмеження волі з позбавленням права займатися лікарською діяльністю строком на три роки. Але за ст. 75 КК України звільнено від відбування основного покарання з іспитовим терміном у два роки.

Читайте також: Торгівля дітьми під час війни: затримано злочинну групу, яка продала 8 немовлят за кордон

Додамо, що у 2023 році в Україні прогнозується катастрофічне падіння народжуваності, а до 2030 року населення може скоротитися до 35 мільйонів. Про це йдеться у заяві директора Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птахи академіка НАН України Елли Лібанової.

Читайте також: В Одесі попрощалися із 3-місячною дівчинкою, її мамою та бабусею: вони загинули унаслідок ракетного удару

Втрати населення через війну і пов’язані з нею міграційні процеси вона оцінює як катастрофічні. Крім того, за словами Лібанової, позначається низький рівень народжуваності.

Кількість реєстрацій новонароджених за 11 місяців 2022 року впала на третину у порівнянні з відповідним періодом у 2021 року. Ймовірно, це пов’язано з тим, що частина дітей була народжена за кордоном та їх поява ще не була посвідчена в українських держустановах.

Загалом за неповний 2022 рік народилося 195 тисяч маленьких українців. Хлопчиків та дівчат народжується майже порівну: 51,5% хлопчиків та 48,5% дівчат. Гендерний розподіл новонароджених майже не змінився: 51.50% хлопчиків у 2022 проти 51.52% у 2021.