Україна готується до впровадження накопичувальної пенсійної системи, яка передбачає добровільну сплату внесків як роботодавцем, так і працівниками.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaПро це йдеться на сайті партії «Слуга Народу».
Згідно з законопроєктом №9212, планується, що українці до 55 років, які працюють, або самозайняті, зокрема ФОП, добровільно будуть сплачувати щомісяця внески із зарплати в розмірі: 2023 рік – 1%, 2024 – 1,5%, 2025 – 2%.

Читайте також: Пенсії та грошова допомога за кордоном: як українцям отримати гроші
Старші українці та працюючі пенсіонери – усі внески будуть сплачуватися до солідарної системи та пенсійні правила залишаються незмінними.
Останні новини
- В український кінопрокат вийде 13 фільмів Каннського фестивалю: подробиці
- У Ватикані пройшов «голий» протест проти війни в Україні: подробиці
- Прорив у лікуванні безпліддя: вчені знайшли метод лікування ендометріозу
- Європейський суд визнав порушення Україною прав одностатевих пар
- Подають гільзи замість їжі: у Великій Британії з’явилося антивоєнне кафе Новости на главной
За словами голови партії «Слуга Народу» Олени Шуляк, фінансування пенсій відбуватиметься коштом зменшення ЄСВ для осіб, які беруть участь у новій системі, на відповідний відсоток кожного року.
Читайте також: Українці зможуть отримати кошти на ремонт зруйнованого житла у «Дії»: подробиці
«До того ж держава буде співфінансувати з державного бюджету внески пропорційно: 2023 рік – 1%, 2024 – 1,5%, 2025 – 2%. А от для самозайнятих та ФОП держава робитиме внески на паритетних засадах», – повідомила голова партії.
Також вона зауважила, що учасник пенсійної системи може тимчасово використати частину коштів, накопичених на його індивідуальному пенсійному рахунку, на цілі та у порядку, визначені Кабінетом Міністрів України.
Читайте також: Петиція на підтримку реєстрованих партнерств набрала необхідні 25 тисяч підписів
«Там чином ми створюємо стимули до накопичення на пенсію, не створюючи додаткового навантаження на роботодавця. Більше того, держава співфінансує внески до накопичувальної системи, збільшуючи розмір особистих накопичень і створює Накопичувальний фонд для гарантування збереження внесків громадян та стійкості системи», – назвала переваги ухвалення законопроєкту Олена Шуляк.