Накопичувальна пенсія в Україні: хто і скільки платитиме з зарплати щомісяця

27.04.2023

Україна готується до впровадження накопичувальної пенсійної системи, яка передбачає добровільну сплату внесків як роботодавцем, так і працівниками.

Про це йдеться на сайті партії «Слуга Народу».

Згідно з законопроєктом №9212, планується, що українці до 55 років, які працюють, або самозайняті, зокрема ФОП, добровільно будуть сплачувати щомісяця внески із зарплати в розмірі: 2023 рік – 1%, 2024 – 1,5%, 2025 – 2%.

Читайте також: Пенсії та грошова допомога за кордоном: як українцям отримати гроші

Старші українці та працюючі пенсіонери – усі внески будуть сплачуватися до солідарної системи та пенсійні правила залишаються незмінними.

За словами голови партії «Слуга Народу» Олени Шуляк, фінансування пенсій відбуватиметься коштом зменшення ЄСВ для осіб, які беруть участь у новій системі, на відповідний відсоток кожного року.

Читайте також: Українці зможуть отримати кошти на ремонт зруйнованого житла у «Дії»: подробиці

«До того ж держава буде співфінансувати з державного бюджету внески пропорційно: 2023 рік – 1%, 2024 – 1,5%, 2025 – 2%. А от для самозайнятих та ФОП держава робитиме внески на паритетних засадах», – повідомила голова партії.

Також вона зауважила, що учасник пенсійної системи може тимчасово використати частину коштів, накопичених на його індивідуальному пенсійному рахунку, на цілі та у порядку, визначені Кабінетом Міністрів України.

Читайте також: Петиція на підтримку реєстрованих партнерств набрала необхідні 25 тисяч підписів

«Там чином ми створюємо стимули до накопичення на пенсію, не створюючи додаткового навантаження на роботодавця. Більше того, держава співфінансує внески до накопичувальної системи, збільшуючи розмір особистих накопичень і створює Накопичувальний фонд для гарантування збереження внесків громадян та стійкості системи», – назвала переваги ухвалення законопроєкту Олена Шуляк.