Петиція на підтримку реєстрованих партнерств набрала необхідні 25 тисяч підписів

26.04.2023

Петиція на підтримку реєстрованих партнерств для одностатевих і різностатевих пар набрала необхідні 25 тисяч підписів на сайті президента. Тепер її має розглянути Володимир Зеленський.

У цій петиції на підтримку законопроекту №9103 «Про інститут реєстрованих партнерств» наголошується, що пари, які не хочуть або не можуть оформити шлюб, не мають змоги отримати такі ж права, що й одружені. Зокрема, це стосується одностатевих пар, серед яких пари ЛГБТ-військових.

Читайте також: Міноборони проти закону про реєстровані партнерства: подробиці

“Спільнота ЛГБТ+ військових регулярно висвітлює історії членів своєї спільноти та проблеми, з якими вони стикаються. Розголосу набули історія пари військових — Івана та Миколи, які заручені, проте не можуть вступити у шлюб через вимоги Конституції. Микола втратив руку, захищаючи українську державу. Але держава все ще не визнає сім’ю Миколи і не знайшла можливості захистити її”, — йдеться у документі.

Читайте також: Всеукраїнська рада церков виступила проти реєстрованого партнерства: подробиці

Зазначимо, що петицію 28 березня зареєстрував український військовослужбовець Петро Жируха, який бореться за права представників ЛГБТ-спільноти. Він пояснив, що в Україні існує велика кількість людей, які не хочуть або не можуть оформити шлюб, тож не мають змоги отримати такі ж права, що й одружені. Зокрема це стосується одностатевих пар, ЛГБТ+ військових.

Читайте також: Комітет ВР підтримав законопроєкт про цивільні партнерства

Разом з ініціатором петиції до президента звернулися понад 40 громадських, правозахисних, освітніх, благодійних та інших організацій і активістів. Вони закликали Володимира Зеленського публічно підтримати запровадження одностатевих партнерств в Україні та законопроєкт про інститут реєстрованих партнерств, а також попросити Верховну Раду розглянути цей законопроєкт як невідкладний та проголосувати за нього.