Навіть якщо ти СЕО: Чому лідерок дискримінує власний персонал

Історії керівниць, які стикнулись із гендерною дискримінацією

Влітку 2018 року видання Fast Company провело опитування 300 підприємниць щодо їх бізнес-цілей та планів розвитку. Але найголовнішим питанням було – чи стикалися лідерки із гендерними стереотипами та упередженим ставленням з боку клієнтів, партнерів, інвесторів та працівників. Виявилося, що більш ніж 50% респонденток стикнулися із цією проблемою. 60% опитаних сказали, що негатив йшов зі сторони банкірів та інвесторів. Більш ніж 50% зізналися, що зазнали дискримінації з боку вендорів та постачальників, а 26% — з боку власних співробітників. Декілька бізнесвумен поділилися своїм досвідом, розповівши про те, як подібне негативне ставлення може зашкодити не лише їхньому авторитету, а й справі в цілому.

Вас не поважають, навіть якщо ви СЕО

Деякі лідерки вважають, що не мають достатнього рівня поваги, навіть займаючи крісло керівника компанії, на відміну від СЕО-чоловіків. «Я намагаюся створити інклюзивну та щиру атмосферу у колективі, яка б спонукала людей відкрито обговорювати проблеми, підіймати складні питання, дискутувати», — анонімно каже засновниця фешн-стартапу. ЇЇ колектив складається з жінок, але на початку року вона призначила на посаду операційного директора чоловіка. Через деякий час бізнес леді помітила, що деякі постачальники та потенційні партнери почали сприймати СОО як потенційного гендиректора. Також вона помітила й різницю у сприйнятті співробітниками: «Йому легше привернути увагу колег. Він ніби «старший за званням», його промови сприймаються як щось істинне та непорушне. Іноді мені здається, що співробітники більш лояльні до нього, ніж до мене».

Від вас більше очікують

Від лідерок нерідко очікують більше. Й ці очікування не стосуються підвищення зарплатні або покращення умов праці, як ви могли подумати. Ні. Співробітники насамперед хочуть отримувати більше емпатії та розуміння саме від жінок-босів. «У мене в колективі працює декілька людей, яким довелося піти з попередніх робіт через тиск з боку начальників-чоловіків. Вони навмисне шукали вакансії в «жіночій» компанії, бо більше не хотіли відчувати себе другорядними, а прагнули гідного ставлення», — каже засновниця стартапу.

Вас дискримінують навіть претенденти на посаду

Навіть під час співбесіди керівниці можуть стикнутися із упередженим ставленням з боку претендентів. Такий досвід має підприємниця у сфері техпідтримки, більшість працівників якої територіально знаходяться не в США, а в Індії. Чому так сталося? Справа в тому, що співзасновником компанії є її чоловік, якого працівники сприймають як начальника, а от від неї відводять очі. «Під час співбесід, які ми проводили разом, претенденти могли ігнорувати могли питання й відповідати виключно на питання чоловіка. А одного разу претендент, листуючись із нами, звертався в листах лише до чоловіка, хоча бачив, що моя адреса стоїть у копії», — розповідає СЕО.

Вас повчають

Нерідко чоловіки вважають за потрібне повчати колежанок навіть тоді, коли їх порад ніхто не питав. Джулія Роан, власниця зоомагазину, розповідає: «Одного разу співробітник побачив, що я допомагаю клієнтці пригледіти за її малюками-близнятами. Він підійшов до мене і сказав, що я маю або колисати власну дитину, або працювати в офісі, а не вовтузитися тут із чужими дітьми. Я не уявляю собі, щоб він сказав щось подібне колезі-чоловіку».

Крістіну Стембель, керівницю флористичної компанії, теж не оминув такий досвід: «Я часто чую поради від колег-чоловіків щодо того, як, коли та куди направляти фінанси. Вони вважають за потрібне вказувати мені на те, що я роблю, на їхню думку, неправильно. Але у той самий час їх не чути, коли я досягаю успіхів. Я не впевнена, чи поводилися б вони так само із гендиректором-чоловіком. Але я не скаржуся, бо розумію, що ми змалечку звикли бачити лідерами саме чоловіків, тому на підсвідомому рівні вважаємо, що лідерство не для жінок. Але у той самий час я розумію, що нам нарешті слід перепрограмувати свої мізки».

 

Джерело: fastcompany.com

Фото: кадри із серіалу «Good wife»

— Читайте також: E-taliano: Найкращі онлайн-ресурси для вивчення італійської мови