НМТ-2023: українські абітурієнти можуть скласти тест у більш ніж 20 країнах

03.04.2023

Українські випускники зможуть скласти національний мультипредметний тест, що замінив ЗНО, за кордоном. Для цього у різних країнах обладнають спеціальні центри.

Про це повідомили в Міністерстві освіти й науки.

«НМТ за кордоном будуть проводити, так само як і в Україні: у спеціально обладнаних тимчасових екзаменаційних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги, які навчалися в українських експертів», — сказали у Міносвіти.

Читайте також: В Україні 90% підлітків хочуть бути корисними під час відбудови країни — дослідження

Зазначається, що скласти іспит можна буде в Австрії, Азербайджані, Болгарії, Великій Британії, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Канаді, Латвії, Литві, Німеччині, Польщі, Португалії, Румунії, США, Фінляндії, Франції, Чехії та Швеції.

Читайте також: Вища освіта в Європі для українців: у Мінреінтеграції оприлюднили стипендійні програми

Під час додаткової сесії учасники зможуть також скласти НМТ в Іспанії, Італії, Німеччині, Польщі та Чехії. Також тривають перемовини із закордонними установами у Великій Британії, Грузії, Молдові, Нідерландах, Польщі, Хорватії та Швейцарії.

Читайте також: Рада схвалила реформу дошкільної освіти: що зміниться

Зареєструватися на Національний мультипредметний тест можна відсьогодні, 3 квітня, до 3 травня включно. Реєстраційні дані можна змінити до 7 травня включно. Локації оприлюднять на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО).