Рада схвалила реформу дошкільної освіти: що зміниться

22.03.2023

Верховна Рада підтримала законопроєкт № 8030 про реформу дошкільної освіти у першому читанні.

Про це повідомив ініціатор законопроєкту, народний депутат Володимир Воронов.

«Україні вже давно потрібно реформувати дошкільну освіту. Тому ми пропонуємо чітко визначити форми її здобуття, форми дитячих садків, педагогічну підтримку батьків та ще низку важливих змін. Впевнений, їх відчують усі учасники процесу — і педагоги, і батьки», — пояснив Воронов.

За його словами, для батьків актуальним стане розв’язання проблеми наповненості груп, вона має зменшитися, щоб діти нормально навчалися з урахуванням індивідуальних інтересів, потреб та формуванням індивідуальної освітньої траєкторії.

Читайте також: Весняний б’юті-бум: 5 найкращих пропозицій від українських брендів

«Також ми пропонуємо створити центри педагогічної та психологічної підтримки та допомоги батькам, щонайменше один у кожній територіальній громаді. Це допоможе їм отримати інформацію про освітні програми, навчально-методичне та інформаційне забезпечення», — додав ініціатор законопроєкту.

Законопроєкт має забезпечити справедливу черговість зарахування дітей до комунальних закладів освіти через чітке визначення території обслуговування.

Читайте також: «Землячки» запустили флешмоб проти участі російських спортсменів в Олімпіаді-2024

«Зміняться й умови роботи педпрацівників. Вони отримають адекватний обсяг педагогічного навантаження, щорічну оплачувану відпустку 56 днів та можливість вільно обирати освітні програми та форми роботи», — запевнив Воронов.

Також він додав, що зміни стосуватимуться і форми дитячих садків. Зокрема, це можуть бути сімейні (свої діти та малеча друзів чи сусідів), мобільні для дітей з віддалених населених пунктів, «школа супергероїв» для дітей на стаціонарному лікуванні та центри педагогічного партнерства для дітей, які від народження знаходяться разом з батьками.

Читайте також: Президент України відзначив державними нагородами захисниць України

Водночас діятимуть різні форми здобуття дошкільної освіти: дистанційна, педагогічний патронаж (педагоги навчають дітей у домашніх умовах) та мережева, коли дитина навчається у різних дитсадочках одночасно.

«Це суттєвий крок до глобальної реформи всієї системи дошкільної освіти в Україні з врахуванням найкращого вітчизняного та світового досвіду, сучасних тенденцій в освіті та євроінтеграційних процесів», — підсумував Воронов.