Переселенцям можуть скасувати статус ВПО: що сталося?

16.03.2023

Виплати переселенцям можуть скасувати за результатами перевірки, яка має здійснюватися лише за наявності підозри щодо неправомірного отримання допомоги ВПО.

Про це заявила віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук.

За словами міністерки, територіальні органи соціальних служб мають заздалегідь попереджати внутрішніх переселенців стосовно відвідування їх з метою перевірки.

Читайте також: У тимчасово окупованому Севастополі в школах та дитсадках ввели військовий вишкіл: відео

«Ми не можемо допустити жодної дискримінації внутрішніх переселенців. Людей повинні попереджати. Вони не зобов’язані 24/7 перебувати вдома, щоб не втратити грошову допомогу від держави, яка їм дуже необхідна», – сказала Ірина Верещук.

Читайте також: Business Wisdom Summit 2023: жіночий успіх набирає обертів

Під час перевірки посадова особа Нацсоцслужби повинна скласти відповідний акт. Також вона має залишити повідомлення про необхідність протягом 10 днів прибути до органу соціального захисту населення для проходження ідентифікації. І лише у разі неявки переселенцям можуть скасувати статус ВПО і припинити передбачені для них виплати.

Читайте також: росія не хоче віддавати з полону поранених і жінок: подробиці

Нагадаємо, що статус ВПО можна втратити за умови переїзду за кордон, повернення на місце постійного проживання або ж якщо своєчасно не повідомити про зміну фактичного місця проживання.