росія не хоче віддавати з полону поранених і жінок: подробиці

16.03.2023

У рф часто відмовляються повертати з полону поранених, а також жінок і цивільних осіб, зокрема дітей.

Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими після зустрічі з родинами бійців 15-ї бригади оперативного призначення Нацгвардії.

Зазначається, що під час перемовин росіяни часто відмовляються повертати Україні поранених, важкохворих, жінок, дітей, некомбатантів і цивільних. росіяни не зважають на норми міжнародного права, адже ці категорії людей мають бути безумовно репатрійовані.

Читайте також: У ЗСУ підтримали ініціативу створення окремого жіночого підрозділу

Також учасники зустрічі обговорили діяльність Міжнародного комітету Червоного Хреста у російських колоніях і на окупованих територіях.

«Деякі місця утримання Червоний Хрест відвідує. Які саме, часто не повідомляє через свою політику конфіденційності. В МКЧХ кажуть, що доступ у них є далеко не в усі місця утримання», — зауважив представник штабу.

Український омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що нещодавно у російських медіа повідомляли про те, що Москалькова майже щодня обговорює повернення цивільних.

Читайте також: Українки зможуть безкоштовно навчатися IT та інженерії: подробиці

«Дізнався про таку активність зі здивуванням. Тому не можу підтвердити слова своєї російської візаві», — написав Лубінець.

Під час переговорів у Туреччині омбудсмени домовилися про повернення цивільних заручників та репатріацію важкопоранених і тяжкохворих військовополонених. Тоді Україна передала список цивільних, яких росія утримує в полоні. За словами Лубінця, зараз він фіксує затягування процесу зі сторони росії.

Читайте також: На Івано-Франківщині створили прихисток для жінок із дітьми з інших регіонів України

Нагадаємо, у штабі раніше повідомляли, що, за оцінками міжнародних організацій, ідеться про приблизно 15 тисяч цивільних, яких утримує росія. Але ця цифра не є остаточною.