Понад тисяча жінок у ЗСУ стали командирками — Зеленська

11.06.2022

Перша леді Олена Зеленська розповіла, що у лавах Збройних сил України уже понад 1 тисяча жінок стали командирками. Загалом у ЗСУ служать 37 тисяч жінок.

Про це вона повідомила 10 червня на міжнародній конференції «Жінки у конфліктах», що відбулася в Брюсселі.

Зеленська під час заходу наголосила, що жінки в Україні сьогодні борються на всіх фронтах і «їх не можна назвати пасивними жертвами».

Читайте також: «Мені треба, щоб наші хлопці влучили у ворога»: Як Оксана Місюра поставляє військовим оптику та тактичні аптечки

«Більшість наших медиків — жінки. 50% наших підприємців — жінки, і вони працюють, щоб підтримувати економіку», — сказала вона.

Також перша леді розповіла про жінок, які стали «справжніми символами нашої війни».

«Це Оксана, медсестра з Лисичанська. Вона продовжувала ходити на роботу й допомагати хворим аж до того моменту, поки сама не залишилася без ніг, потрапивши на ворожу міну… Ліза Чернишенко з Попасної. Їй усього 15. Вона з вогнепальними пораненнями сіла за кермо й вивезла в безпечне місце чотирьох поранених», — розповіла Зеленська.

На фото обкладинки —Любов Плаксюк, яка стала першою жінкою, що очолила артилерійський підрозділ ЗСУ. Жінка колишня викладачка історії, служить з 2016-го.

Раніше ми писали, що до одного із інженерних підрозділів Національної гвардії доєдналася 30-річна Марина з позивним «Майор», яка щойно освоїла фах сапера. Вона вже виконує бойові завдання з підриву небезпечних боєприпасів, які піротехніки і досі тисячами знаходять на території Київської області.