В Ужгороді дівчинку на візку не пустили в дитячий розважальний центр: подробиці

05.05.2023

В Ужгороді 8-річну дівчинку з дитячим церебральним паралічем (ДЦП), яка пересувається на колісному візку для людей з інвалідністю, не впустили в дитячий розважальний центр на день народження до однокласника.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала керівниця громадської організації «Неємія», опікунка дівчинки Тетяна Мачабелі.

За її словами, однокласник дівчинки запросив її на свій день народження, який святкували в дитячому розважальному центрі. Проте робітники центру відмовилися пускати дівчинку, посилаючись на правила закладу.

Читайте також: В Україні вперше провели дитині операцію на мозку з пробудженням: деталі та фото

«Адміністраторам повідомили про стан дитини і що на ігрові майданчики вона не буде заїжджати, колеса візочка були чисті, якби ні, ми б їх вимили, бо не хочемо нікому завдати клопоту щодо чистоти. Цей вчинок є чистою дискримінацією дітей з інвалідністю й ганьбою для власника закладу», – написала Тетяна.

У дитячому розважальному центрі відповіли, що ситуація відбулася з вини адміністраторів, які «спиралися на загальні правила закладу й не мали досвіду для вирішення такої ситуації».

Читайте також: Інтерактивно-ігровий посібник для підлітків: в Україні створили чатбот, який навчить гендерної грамотності

«В особистій розмові з мамою дівчинки адміністрація закладу в той же день принесла свої вибачення й проінформувала весь персонал закладу максимально сприяти таким діткам у відвідуванні нашого закладу! Ми заклад зовсім новий, працюємо над своїми недоліками й зробимо все, щоб кожному нашому відвідувачу було затишно й комфортно», – ідеться у повідомленні.

Читайте також: У Фастові хлопець із синдромом Дауна відкрив інклюзивну майстерню печива «Коржик»: фото

Тетяна Мачабелі повідомила Суспільному, що вона є опікункою дівчинки, якій 8 років. У день, коли трапився цей інцидент, персонал закладу — четверо людей — не просили вибачення ні у дівчинки, ні у неї. Цю інформацію в дитячому розважальному центрі поки не коментували.

Також додамо, що в Ужгороді з такою ж назвою існує садочок неповного дня, які стали обєктом хейту. Вони зробили заяву, в якій наголосили, що до даного вчинку не мають ніякого відношення.