Ув’язнені іранські журналістки отримали Всесвітню премію ЮНЕСКО

ООН присудила Всесвітню премію ЮНЕСКО за свободу преси імені Гільєрмо Кано трьом ув’язненим іранським журналісткам. Їх нагородили за «відданість правді й підзвітності».

Про це пише AP.

«Ми прагнемо вшанувати відважну працю іранських журналісток, чиї репортажі призвели до історичної революції під керівництвом жінок. Вони заплатили високу ціну за своє зобов’язання повідомляти та доносити правду. І для цього ми прагнемо вшановувати їх і гарантувати, що їхні голоси лунатимуть у всьому світі, доки вони не будуть у безпеці та вільні», — наголосила очільниця Міжнародного журі медіапрофесіоналів Зайнаб Салбі.

Читайте також: Афганські жінки вийшли на акцію протесту перед самітом ООН, вимагаючи не визнавати уряд талібів: відео

Зазначається, що лауреатками стали Нілуфар Хамеді, яка повідомила про смерть Махси Аміні, котра померла після затримання поліцією через «неправильне носіння хіджаба», й Елае Мохаммаді, яка написала про похорон дівчини. Третьою переможницею стала Нарґес Мохаммаді – правозахисниця, журналістка й одна з найвідоміших іранських активісток, яку засудили до 16 років позбавлення волі. Наргес продовжує публікувати репортажі з в’язниці та взяла інтерв’ю в інших жінок-в’язнів, які були включені в її книжку «Білі тортури».

Читайте також: Утиски в Ірані: жінкам заборонили користуватися транспортом без хіджаба

«Зараз, як ніколи, важливо віддати належне всім жінкам-журналісткам, яким заважають виконувати свою роботу і які стикаються з погрозами та зазіханнями на особисту безпеку. Сьогодні ми вшановуємо їхню відданість правді та відповідальності», — сказала генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле.

Читайте також: Іранських жінок каратимуть за порушення ісламського дрес-коду

Додамо, що всі ці нагороджені жінки перебувають у в’язниці Евін в Ірані.