Прорив у лікуванні онкології: винайшли звук, який знищує ракові клітини

13.06.2023

WPP та Американське товариство клінічної онкології (ASCO) представили проєкт, у якому зафіксували звук знищення ракових клітин за допомогою новаторської технології.

Мета проєкту — підтримати пацієнтів під час їхнього лікування. Gray Health & Wellness запропонувала концепцію надання людям, які лікуються від раку, кращого розуміння того, як їхні ліки чи хіміотерапія можуть безпосередньо впливати на ракові клітини.

Дослідники з Гарвардської медичної школи та загальної лікарні Массачусетса працювали над тим, щоб виділити звук клітин раку грудей і легенів у точний момент клітинної смерті.

Читайте також: Прорив у лікуванні безпліддя: вчені знайшли метод лікування ендометріозу

«The Most Beautiful Sound» — результат творчого та наукового партнерства під керівництвом Health@WPP, спільноти агентств WPP, що обслуговує клієнтів у всьому секторі охорони здоров’я.

Звук вперше прозвучав на щорічній зустрічі ASCO у 2023 році, де учасники конференції мали змогу відчути звук за допомогою станції занурення у прослуховування та переглянути відео, яке демонструє реакцію онкологічних пацієнтів.

Читайте також: Усе, що потрібно знати про холеру: симптоми, профілактика, лікування

«Як і всім клітинам, раковим клітинам притаманний рух і вібрація, — говорить доктор Конор Еванс, доцент Центру фотомедицини Веллмана Гарвардської медичної школи, Массачусетської лікарні загального профілю. — Що справді захоплює в цій ідеї, так це можливість надати чомусь невидимому реальну перспективу, яка може бути по-справжньому потужною для пацієнтів, коли вони проходять через свій шлях боротьби з раком».

Читайте також: ВООЗ скасувала статус пандемії COVID-19: деталі

Венді Лунд, директорка з питань охорони здоров’я компанії WPP, додала:

«Відчутні етапи або прогрес у боротьбі з раком пацієнта іноді буває важко уявити. Ми хотіли, щоб пацієнти відчули, наскільки ефективним може бути їхнє лікування, і цей творчий підхід, заснований на дослідженнях, є новаторським у своїй здатності надихати і мотивувати пацієнтів, тих, хто пережив рак, і тих, хто доглядає за ними».