ВООЗ скасувала статус пандемії COVID-19: деталі

05.05.2023

У п’ятницю, 5 травня 2023 року, Всесвітня організація охорони здоров’я скасувала статус пандемії COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації.

Про це повідомив гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус під час брифінгу.

Читайте також: COVID-19 поширився через витік з лабораторії у Китаї — ФБР

«З великою надією я оголошую кінець COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я. Однак це не означає, що COVID-19 більше не становить глобальної загрози здоров’ю. Минулого тижня COVID-19 забирав життя кожні три хвилини — і це лише ті смерті, про які ми знаємо», — йдеться у заяві.

Читайте також: У Китаї з мозку дівчинки видалили ненародженого близнюка: фото

Зазначимо, що 30 січня ВООЗ оголосила про надзвичайний стан у галузі охорони здоров’я, що викликає занепокоєння міжнародної спільноти, через COVID-19.

За три роки організація зафіксувала 7 мільйонів смертей, але їхня реальна кількість, за словами Гебреєсуса, може досягати 20 млн.

«За 3 роки з того часу COVID-19 перевернув наш світ з ніг на голову. ВООЗ повідомила про майже 7 мільйонів смертей, але ми знаємо, що їх кількість у кілька разів більша — щонайменше 20 мільйонів», — сказав Гебреїсус.

Читайте також: Тайра очолила робочу групу з медичних питань при Міноборони

Також у ВООЗ наголосили, що це не привід послаблювати пильність:

«Цей вірус тут, щоб залишитися. Він все ще вбиває і все ще мутує. Залишається ризик появи нових варіантів, які викликають нові сплески заражень і смертей».