«Протасів Яр»: у Києві відбудеться фестиваль пам’яті Романа Ратушного

24.05.2023

У суботу, 27 травня, в Києві відкривається фестиваль «Протасів Яр» пам’яті Романа Ратушного під гаслом «Ніколи нічого не бійтеся».

Про це повідомив Український PEN-клуб, співорганізатор події.

Фестиваль відбуватиметься з травня до вересня 2023 року й охоплюватиме мистецькі події, такі як:

  • кінопокази,
  • концерти,
  • поетичні читання,
  • дискусії,
  • лекції про права людини тощо.

Читайте також: До Дня Києва відбудеться виставка інтер’єрних керамічних панно відомої художниці: фото

Фестиваль пройде у Протасовому Яру на двох локаціях: галявина на Протасі та Інститут біоенергетичних культур. Його відкриє Світлана Поваляєва — письменниця активістка, матір героя.

У перший день гостей фестивалю чекає:

  • панельна дискусія «Феномен українського волонтерства»,
  • виступ військового та адвоката Масі Найєма,
  • онлайн-звернення президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн,
  • концертна програма: виступи Крихітки, гурту «Тельнюк: Сестри» та співачки Мар’яни Садовської.

Читайте також: В Україні з’являться жіночі купе: подробиці

Мета фестивалю — поширення ідеї громадського активізму, сили локальних громад, об’єднань небайдужих громадян, а також історії про те, як зусилля однієї людини або малої групи людей, їх віра і відчуття відповідальності за власний дім можуть змінити власний район, місто та всю Україну. Захід популяризуватиме правозахисні ініціативи, українську історію, сучасне і традиційне мистецтво та плекатиме пам’ять про Романа Ратушного.

Читайте також: Що подивитися у кінотеатрах України: головні прем’єри травня 2023 року

«Перші розмови про цей культурно-правозахисний фестиваль розпочалися на початку осені. Збираючись спочатку меншим колом, а далі все більшим і більшим, ми міркували, як можна зберегти і масштабувати віру Романа Ратушного в силу громад? У що можуть переродитися започатковані ним кінодні на Протасі? Про що би йому було важливо говорити, яких людей об’єднувати? Відчуття єдності й спільності — велике диво, яке подарував нам цей фестиваль. Дивовижно, як ідеї Романа продовжують гуртувати людей, як вони разом збираються, вимріюють велику майбутню подію, беруть на себе ділянку роботи, вкладають часточку свого серця. Я вірю у довге майбутнє цього фестивалю, вірю в те, що він буде зразком і мотивацією для багатьох спільнот у нашій країні», — написала на своїй фейсбук сторінці Тетяна Терен, виконавча директорка Українського ПЕН.

Нагадаємо, Роман Ратушний — активіст, громадський діяч та військовий, розвідник 93-ї бригади «Холодний Яр», який загинув 9 червня 2022 року під Ізюмом.