На Київщині поліція зафіксувала в соцмережах 160 каналів, пов’язаних із «ПВК Рьодан». Учасниками таких каналів переважно є підлітки віком 12-17 років.
Про це повідомляє керівник поліції Київської області Андрій Нєбитов в етері національного телемарафону.
У поліції вважають, що «ПВК Рьодан» є частиною інформаційно-психологічної операції росії, і стверджують, що в Україні виник протилежний рух «АнтиРьодан».
Читайте також: Скільки дітей-біженців з України навчається у польських школах та дитсадках
«Поліція розуміє, що молодь може не розібратися і можуть страждати невинні люди. Тому ухвалили рішення про проведення профілактичних заходів поліцейськими та спеціальними службами, зокрема районними військовими адміністраціями. Вони патріотично налаштовані, але молоді потрібно допомогти розібратися в тій ситуації, що нашу молодь намагаються використовувати для насильства у нашій країні», — сказав Нєбитов.
Що таке «ПВК Рьодан»?
«ПВК Рьодан» — молодіжна субкультура, утворена у росії, яка здобула популярність і в українському просторі. Її створили під впливом аніме-серіалу Hunter x Hunter. Там є бандитське угруповання під назвою «Рьодан». Символами цього руху є павук, чорний колір та цифра 4.
Читайте також: У школах України хочуть запровадити відеофіксацію уроків
Попри свою назву, «ПВК Рьодан» не має стосунку до приватних військових компаній: учасники руху кажуть, що називають його так заради жарту. За їхніми словами, вони самоорганізувалися, щоб «захищатися від нападів офніків». Щоб убезпечити дітей від участі в молодіжному русі «Рьодан», правоохоронці проводять профілактичні бесіди з учнями та педагогічними колективами.
Читайте також: У США розібралися з експлуатацією дітей-інфлюенсерів: подробиці
Поліцейські Київщини закликають батьків та вчителів:
- цікавтесь дозвіллям дітей, проявляйте обізнаність в обговорюваній темі, виявляйте терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка;
- опановуйте інтернет-технології, майте власний акаунт і станьте другом своїй дитині у соціальних мережах;
- щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася. «Познайомтеся» з її віртуальними друзями, звертайте увагу на фото й відео, що викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані;
- покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї, та запропонуйте спільно провести час;
- поясніть про згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами.
Читайте також: Виховання у війну: як мотивувати дитину навчатись онлайн
Також зазначається, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в інтернеті не контролюється.