RIZNA: Як знайти цінності всередині себе

Історії Анастасії Поліщук, Ірини Чайкіної та Тіни Ленц

10.07.2019

RIZNA — це проект для жінок, мета якого — довести жінкам, що бути самодостатньою, професійно реалізованою, жити в гармонії з собою та світом — можливо. Для цього потрібно лише припинити слідувати стереотипам і дозволити бути собою. На проект запрошують ветеранок АТО, дружин ветеранів, переселенок, які проживають у Києві та області. Організатори вже випустили 2 групи і не планують зупинятися. Своїми історіями поділилися учасниці тренінгів RIZNA Анастасія Поліщук, Ірина Чайкіна та Тіна Ленц.

Анастасія Поліщук

молода мама, дружина ветерана АТО

Як перетворити мамські суперсили, набуті в декреті, в soft skills для резюме

У проект я прийшла з декрету. В мене двоє маленьких хлопчиків, і я вже 5 років сиджу в декреті. Як колишня відмінниця й перфекціоністка, вважала себе повною лузеркою. І хоч протягом цих років робила важливу справу — виховувала дітей, — все ж суспільству користі не приносила. Мені здавалося, що в голові в мене — тільки пюре з брокколі й герої «Щенячого патруля», я нічого не варта й ніхто не візьме мене на роботу. Але на проекті зрозуміла, що я крута. Тому що насправді мій декрет — це про можливості, це просто суперкрутий тренінг. І ті здібності, якими насправді володіє кожна мама, насправді можуть стати в нагоді у професійній діяльності. Ось кілька з них…

Комунікаційні навички. Ви в людному місці з дворічним малюком, і тут дитина падає на підлогу, починає верещати й привертати до себе увагу оточуючих. А тепер уявіть себе в офісі й замість дитини — клієнт, який чимось не задоволений. Що робити? У ситуації з дитиною, якщо слідувати порадам з книг по вихованню, треба прийняти емоції малюка й дозволити йому висловити ці емоції. У ситуації з клієнтом, в першу чергу, треба з’ясувати причину його незадоволення. Коли причину з’ясували, потрібно провести переговори й задовольнити потребу клієнта. У випадку із дитиною можна вмовити її скуштувати екойогурт замість синьо-зеленого морозива.  Таким чином, задовольнивши його потребу у солодкому і запобігши шкоді його здоров’ю. Тож, вмовляючи дитину в магазині, паралельно ви прокачуєте свої комунікаційні навички і свій емоційний інтелект.

Асертивність. Уявіть, ваша мама (свекруха, сусідка Галя), яка завжди знає краще, уїдливо коментує, що її дитина в 6 місяців вже сама на горщик ходила. А відповідати їй потрібно спокійно, адекватно: “Ви знаєте, моя дитина має право розвиватися в своєму темпі”. І в цій ситуації ви прокачуєте таку навичку, як асертивність — вміння відстоювати власну думку й витримувати критику.

Стресостійкість. Мамське вміння одночасно одягати дитину, помішувати суп, говорити по телефону — це навик дій в умовах багатозадачності, вміння визначати пріоритети й швидко змінювати свої плани, коли виникають непередбачувані ситуації. І звісно ж, материнство — це про стресостійкість, креативність, адаптивність (адже після народження дитини, зміни — це єдина константа, яка не змінюється), вміння вчитися постійно. Всі ці навички можна використати під час співбесіди й показати, які ми круті, ми не просто сиділи в декреті — ми розвивалися й нам є що про себе розповісти й роботодавцю, й світові.

Ірина Чайкіна

переселенка

Відкрити себе заново

Я провела 8 років у декреті… В якийсь момент, я замислилася, що мені вже 35 і потрібно кудись рухатися, шукати роботу. Я маю три освіти, але чомусь це не допомагало зробити вибір, куди ж йти працювати. Радили почати власний бізнес — спробувала, але це не приносило ні задоволення, ні грошей. Тоді я почала шукати допомоги. Почула про проект Rizna й подала заявку. В набір першої групи не потрапила, але пройшла в другу. Проект став для мене вибухом, все почало змінюватися: прийняття себе, стосунки в сім’ї, я почала розмовляти українською (до цього всі 35 років розмовляла російською). На проекті у нас було багато тренінгів та сесій з коучами, й мене зацікавила професія HR. Я почала більше вивчати про цю сферу й зрозуміла — це саме те, що мені потрібно. Склала резюме й розіслала. Великим шоком стала кількість відгуків і запрошень на співбесіди, хоча я й не мала досвіду роботи. Я вже отримувала пропозиції працевлаштування, але завдяки проекту, знаю, що я цінна й все ж вирішила шукати роботодавця, з яким в нас буде взаєморозуміння з першого погляду. Впевнена, що знайду свою ідеальну роботу.

Тіна Ленц

дружина ветерана АТО

Лагідна перемога над собою

Існують різні формати перемог над собою, але найчастіше нам відома насильна перемога, коли ми входимо в якийсь процес з думкою «Так треба». Треба бути ідеальною дружиною, другом 24/7, відданим волонтером чи найефективнішим співробітником. Але це все — не про любов до себе.

На проект я прийшла після довгого періоду випробувань в моєму житті. У 2013 році я була успішною кар’єристкою. Чітко знала, чого хочу й була високоефективним співробітником. Але в 2013 році сталися події, які змінили життя більшості з нас. Я прийняла рішення стати волонтером та перейти працювати на фріланс, щоб утримувати себе. Це кардинально змінило моє життя.

Так сталося, що я потрапила у добровольчий батальйон і вирішила піти у розвідку. Тоді ж познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, теж добровольцем. А у 2016 році він отримав важке поранення. Близько року ми провели в лікарнях, і цей період був випробуванням не лише матеріальним (бо лікування було досить затратним) але й психологічним. Але я завжди хотіла зробити все ідеально для свого чоловіка й дуже часто забувала про себе.

Те, що мені дав проект, — це було про самоцінність, про те, як проходити кризу залишаючись ціннісною. Я зрозуміла, що не слід мучити себе ні фізично, ні морально. Не слід намагатися отримати дуже круті результати відразу. Саме маленькі кроки на довгостроковій перспективі дають приголомшливі результати.

На проекті в мене відбулися різні події. Після всіх історій мам, хоча й дуже боялася цього раніше, наважилася й пішла на курси підготовки до вагітності. В мене змінилися пріоритети і я подала заяву на звільнення та перейшла на фріланс. Rizna — це про глибинне занурення в себе, про свої цінності, відслідковування їх, ігнорування думки тих, хто міг тебе неправильно зрозуміти. Ти ціннісна і все, що тебе оточує має відповідати твоїм цінностям.

Основний мій меседж: любов до себе — це не щось абстрактне. Дисципліна у речах, маленьких дрібничках, які ти собі даруєш, породжує любов до себе.

— Читайте також: Інвестування в українських реаліях: Як примножити свої заощадження