Українки зможуть безкоштовно навчатися IT та інженерії: подробиці

Організація «Women Go Tech»
15.03.2023

Організація Women Go Tech розпочала навчальну програму для українок в ІТ та інженерії. Ініціативу підтримали Vinted, Google.org та інші технологічні компанії.

Майже 25 000 жінок з України, Польщі, Чехії, Латвії, Естонії та Литви зможуть взяти участь у цьогорічній програмі Women Go Tech. Створена литовською організацією, програма пропонує менторство та навчальні сесії технічного змісту для жінок, що дозволять їм познайомитися з різними технологічними професіями, а також підвищити впевненість у власних можливостях обіймати керівні посади у галузі. Участь у програмі безоплатна для українок, які проживають в Україні та країнах ЄС. Реєстрація триватиме до 22 березня.

Читайте також: WomenINTrade EUA: в Україні запустили проєкт для налагодження зв’язків українських МСП з нідерландськими партнерами

Цього року Women Go Tech представляє професійну менторську програму Acceleration Program та серію дистанційних занять Discovery Program, які будуть проводити українською, польською, чеською та англійською мовами. Обидві програми є безоплатними для всіх українок, що проживають в Україні та країнах ЄС.

 «Кар’єра у сфері технологій може дати відчуття мети та стати творчим розв’язанням суспільних проблем, пов’язаних зі сталістю, відповідальним споживанням чи іншими темами. Наш регіон має багато кар’єрних можливостей у цій галузі, які можуть допомогти українським жінкам долучитися до місцевого ринку праці. Ми знаємо, що ухвалення такого рішення іноді гальмується потребою долати внутрішні страхи та невпевненістю. Я сподіваюся, що, ділячись своїм досвідом, ми заохотимо більше жінок зробити свої перші кроки в технологічному секторі, стати експертами у своїй галузі та втілити свої ідеї в життя», — зазначає Года Лесевічюте (Goda Lesevičiūtė), партнер з майбутніх кар’єр у Vinted.

Читайте також: В Україні запускають чотири офлайн-хаби для жінок-підприємиць

За останні шість років майже 11 000 жінок взяли участь у програмах Women Go Tech. Понад 600 учасниць програми розпочали свою кар’єру в ІТ чи інженерії. Цьогоріч, завдяки гранту Google.org у розмірі 800 000 доларів США, програма розширюється та робить додатковий фокус на українських жінках, що проживають в Україні та країнах Центральної та Східної Європи.

«Регіон Центральної та Східної Європи прийняв найбільше біженців з України, тому ми хочемо бути впевненими, що ми сприяємо підвищенню інтеграції українців у ринок праці тих країн, де вони наразі проживають. Потреба у можливостях працевлаштування є величезним викликом як для переселенців, так і для мешканців нашого регіону в цілому», — підкреслює співзасновниця програми Women Go Tech Жидруне Вітайте (Žydrūnė Vitaitė).

Читайте також: Стартувала реєстрація на безкоштовну онлайн-школу для волонтерів

Згідно з опитуванням, проведеним наприкінці 2022 року Міграційною платформою EWL та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету, більшість переселенок у Польщі – це жінки з вищою освітою. Водночас понад 90% біженців працюють на роботах, нижчих за рівень їхньої освіти, і лише 1% працює в ІТ та суміжних секторах. Великою перешкодою для кар’єрного росту є мова, оскільки більш як половина переселенців не розмовляють польською (однак 33% володіє англійською). Це робить програму Women Go Tech особливо актуальною для спільноти переселенців, адже обидві програми доступні англійською мовою, а сесії з серії Discovery Program матимуть й український переклад.

«Програма Women Go Tech стала «акселератором» мого професійного розвитку у сфері digital, а також позитивно вплинула на мою інтеграцію в литовське суспільство. Для мене надзвичайно важливим було потрапити у середовище дівчат зі схожими цінностями й прагненнями, а також бачити приклади успішних у своїй професії жінок, зокрема наших менторів, що колись також стикалися з труднощами. Це надихало рухатись вперед», — ділиться випускниця Програми 2018 року Валерія Чемерис, яка нині є керівницею відділу медіапартнерств у Deeper.

Читайте також: Благодійний проєкт «Незалежні» – навчальний курс для українок у тилу задля допомоги жінкам на фронті

Women Go Tech — організація, що стоїть за добре налагодженою програмою наставництва та навчання, запущеною в Литві у 2017 році. Відтоді вона успішно розвивається за підтримки місцевого Міністерства економіки та інновацій, а також іноземних технологічних компаній та місцевих корпоративних партнерів, зокрема, першого литовського єдинорога Vinted.