Детективи — це такі книжки, про які багато рафінованих читачів говорять «не мій жанр», натякаючи на свій вибагливий смак. Але це до першого дійсно якісного детектива, бо майстерно написана головоломка підкорює серце і розум будь-якого книголюба. Знайомимо вас з найновішими потенційними крадіями ваших ночей.
Готель «Велика Пруссія»
Богдан Коломійчук, «Видавництво Старого Лева»
Зануримося спочатку у історичні детективи українських авторів. Богдан Коломійчук створив надзвичайний сюжет про найкращого слідчого Галичини Адама Вістовича і підступних російських шпигунів, які творять свої темні справи у німецьких містах у 1905 році. Серія дивних випадків і загадкових смертей змушують пруських чиновників, підприємців і навіть мафію стати союзниками, аби протистояти шпигунам. Але якби не Вістович та його «дедуктивний метод», вся європейська історія могла б піти зовсім іншим шляхом.
Місто з химерами
Олесь Ільченко, «Комора»
Роман про наш улюблений Київ початку ХХ століття, де ми зустрінемо Ларису Косач, Ігоря Сікорського та геніального київського архітектора Владислава Городецького, того, що побудував чудовий Будинок з химерами. Життя Городецького сповнене таємниць, дізнавшись про які, ми розкриємо й головну таємницю столиці: що означає «зловісний трикутник»? Хто й для чого його створив? Що там відбувається і наскільки старе місто безпечне у наші дні?
Церква святого Джеймса Бонда та інші вороги
Галина Горицька, «Фоліо»
Ми у повоєнному Києві. Додому повертається одноногий моряк, командир бронекатеру Пінської військової флотилії. Війна, наче чорна прірва, розділила життя усіх на «до і після», і ніхто поки що не уявляє, що ж відбулося з кожним довоєнним знайомим: чи вижила єврейська наречена моряка? Чи живий його батько, якого перед самою війною звинуватили в зраді? Здається, тільки чекісти живуть добре у знекровленому місті, як от майор держбезпеки, що займається оперативною роботою по духовенству всіх конфесій у відділку «О» в сумнозвісному будинку на Володимирській, 33?..
Зруйнована гавань
Тана Френч, «Віват»
Жахливий злочин, який здається, на перший погляд, зрозумілим: чоловік убив своїх дітей і намагався вбити дружину, а потім наклав на себе руки. Проте, кількість відеокамер та мобільних пристроїв у помешканні говорить про те, що родина ніби очікувала якоїсь небезпеки. Детективи Кеннеді та Курран роблять висновок, що не все так просто у цій історії. Хто ж напав на родину Спейнів у невеличкому містечку неподалік Дубліна? І чому?
Код Катаріни
Йорн Лієр Горст, «Нора-Друк»
Нерозкриті злочини називають «холодними справами». Таким є й загадкове зникнення Катаріни, яке сталося 24 роки тому. Інспектор Вістінґ і досі намагається розгадати код, який залишила в записці перед своїм зникненням жінка. Допомогти у цьому інспекторові не може й чоловік зниклої, якого щороку навідує детектив і до якого вже ставиться як до друга. Проте цього року все не так, як завжди: зникла ще одна жінка, і чоловік Катаріни може бути до цього причетний.
Чорні водяні лілії
Мішель Бюссі, «Віват»
Чи знайома вам картина Клода Моне «Чорні водяні лілії»? У вас буде можливість дізнатися про неї все, адже вбивство ловеласа і пристрастного поціновувача мистецтва Жерома Морваля відбувається саме в знаменитому саду Клода Моне. А в кишені постраждалого знаходять листівку з водяними ліліями Моне і словами: «Одинадцять років. З Днем народження». Розплутати таємницю, в якій секрет поєднує трьох жінок — юну художницю, спокусливу сільську вчительку та літню вдову, — буде непросто. І до чого тут картина Моне?
Вдови
Лінда Ла Плант, «Клуб сімейного дозвілля»
Троє чоловіків детально планували цілу серію зухвалих пограбувань. Але не встигли їх здійснити, тому що… їх вбили. Вдови — Доллі, Лінда й Ширлі, — вирішили помститися за смерть чоловіків і самим завершити справу коханих спочилих. Протистояти доведеться і місцевим бандитам, і поліції, тому вдовам потрібна четверта спільниця, а пістолет, гроші та детальні плани вони вже успадкували.