Волонтери проєкту «Р.І.Д.» створили платформу «Оселя голосів та історій», де збирають діалекти з усієї України.
Про це повідомляється на сайті проєкту.
««Проєкт Р.І.Д.» мріє зберегти голоси родин по всій Україні та створити аудіозбірню діалектних записів «Оселя голосів та історій», показати, якою розмаїтою є українська», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: Підвал тортур: що пережили українські діти під час депортації до росії
Зазначається, що «Проєкт Р.І.Д.» запустив «вільну аудіозбірню» 15 діалектів (говорів) із різних регіонів. Після збору записи впорядкують за наріччями й завантажать у відкритий доступ: можна буде почитати, чому цей запис діалектний і почути, «як звучить кожен куточок України». Записи можна буде використовувати, наприклад, для самоосвіти чи подкастів.

Читайте також: Сексуальна експлуатація жінок: у Броварах викрили сутенерку
Долучитися до ініціативи можна до 7 травня, записавши своїх рідних чи знайомих і надіславши запис на електронну пошту [email protected]. Але треба буде надати письмовий дозвіл на публікацію, бо аудіозапис є інтелектуальною власністю.
Читайте також: Ув’язнена росією українська журналістка Ірина Данилович оголосила сухе голодування: реакція МЗС України
ЯК ЗАПИСУВАТИ АУДІО?
- Поясни тому/тій, чий голос Ти записуєш, що зараз відбудеться запис і тому Ти триматимеш телефон/диктофон у руках. Дуже важливо, аби людина говорила як зазвичай і не переходила на літературну мову.
- Вдалий запис = зрозумілий запис. Непросто буде почути особливості діалекту, якщо диктофон перебуватиме далеко від мовця, щось шурхотітиме, хтось ходитиме туди-сюди. Потурбуйся, щоб Твій діалект слухали в максимальній якості.
- РІДні із неабияким задоволенням послухають і двогодинний запис мовлення, але ми розуміємо, що для якісного опрацювання матеріалу потрібно бути максимально уважними. Сподіваємося на розуміння!