Ми вже знаємо, як менопауза впливає на життя жінок. Проте менопауза також має набагато глобальніший вплив.
Наприклад, вона впливає на бізнес та економіку. 26% працівниць у США відчувають негативний вплив симптомів менопаузи, і вимушені залишати роботу. Це призводить до значних втрат серед підприємств – орієнтовно 2,2 млрд доларів на рік.
У Великій Британії через менопаузу та перименопаузу щороку “втрачається” 14 млн робочих днів. 1 з 10 жінок, які відчувають симптоми менопаузи, залишила свою роботу у 2022 році. Роботодавці витрачають приблизно 30 000 фунтів стерлінгів, щоб знайти заміну жінці, яка припинила працювати через важкі симптоми менопаузи.
Загалом, вплив менопаузи на глобальну економіку оцінюється в понад 150 млрд доларів на рік.
В Україні, на жаль, відсутні дослідження, які стосуються життя із симптомами менопаузи, не кажучи вже про про менш популярні сфери дослідження менопаузи, такі як культурний або економічний вплив.
Читайте також: Типи прихильності та харчові розлади: чи є взаємозв’язок?
Жінки у віці 50 років і старше становлять групу працівниць, яка найшвидше зростає, при цьому середній вік переходу до менопаузу становить 51 рік. Крім цього, тривалість життя людей у світі загалом зростає, тож компаніям важливо враховувати дані та формувати практики, які забезпечують потреби, зокрема, і жінок у менопаузі.
Майже третина жінок у менопаузі беруть лікарняний через свої симптоми, але справжню причину повідомляють своєму керівництву чверть жінок.
Читайте також: «Ваша кров — життя наших захисників»: киян запрошують стати донорами
Жінки у віці 50 років і старше мають великий досвід, здатні пристосовуватися, часто мають невикористаний лідерський потенціал. Жінки цього віку здебільшого продовжують свій кар’єрний шлях ще протягом 10-20 років.
Вони становлять важливий сегмент робочої сили. Завдяки розробці спеціальних політик та практик роботодавці можуть створювати комфортні робочі місця для жінок у менопаузі.
Крім цього, вони можуть розглядати жінок як важливий актив, який принесе особливий і цінний досвід, а також експертизу. Визнання цінності жінки у постменопаузі корисне як для роботодавців, так і для працівниць, адже вони можуть зберегти фінансову незалежність.
Читайте також: Розпочався breast cancer awareness month — всесвітня ініціатива в боротьбі з онкологією молочної залози
Бізнеси можуть отримувати репутаційні переваги як інклюзивні та людино-орієнтовані компанії, якщо створюватимуть робочі місця, які враховують специфіку менопаузи. Якщо компаніям вдасться створити таку відкриту культуру, то це дозволить уникнути фінансових втрат та плинності кадрів, а також підвищить задоволеність працівниць на робочому місці.