Уперше за майже 800 років: жінка очолила Верховний суд Англії

03 октября, 2023

Сью Карр стала першою жінкою за майже 800-річну історію, яка очолила Верховний суд Англії. Вона вже склала присягу на церемонії в Королівському суді Лондона.

Про це пише BBC.

59-річна Сью Карр стала 98 суддею, замінивши попереднього суддю лорда Бернетта, який обіймав посаду впродовж шести років. Тепер на Карр покладено 400 юридичних обов’язків, серед яких винесення рішень у найважливіших справах, а також нагляд за навчанням і настановами для суддів і представлення поглядів усієї судової системи уряду.

«Обіймати цю посаду – це великий привілей. Я не недооцінюю майбутні виклики і з нетерпінням чекаю на те, щоб почати працювати з енергією, ентузіазмом і позитивом», – сказала Сью Карр.

Читайте також: Флагманську авіакомпанію Австралії вперше в історії очолила жінка

Зазначається, що одним із пріоритетів у її роботі буде поліпшення ситуації з репрезентацією жінок у судовій системі. Раніше Карр заявляла, що хоче бути наставницею для молодих жінок.

Читайте також: Пенні Пріцкер стала новою спецпредставницею США з питань економічного відновлення України

Рішуча. Справжня. Небайдужа.

17 грудня 2025 року в Києві SHE Congress об’єднає власниць бізнесу, керівниць, медійних і культурних діячок, волонтерок. Під слоганом «Рішуча. Справжня. Небайдужа» учасниці поговорять про вибір, який формує майбутнє, команди та суспільство. На сцені SHE Congress кожна історія рішучості є важливою — про кроки в бізнесі й кар’єрі, освіті й комунікаціях, спорті й здоров’ї, благодійності та волонтерстві. І навіть про ті рішення, на які ще не наважилися — адже це теж частина шляху.

Забронюйте Вашу участь за найкращими умовами!

Окрім цього, Карр підтримує впровадження статевого виховання в освітній процес, оскільки це «дасть можливість дівчатам процвітати, не страждаючи від гендерних стереотипів».

Читайте також: Уперше в історії: очільником Військово-морських сил США стане жінка

Додамо, щоб посаду могла обійняти жінка, довелося внести правки до закону, оскільки в британській конституції дотепер був лише термін «лорд – головний суддя», а не «леді».