Жінки, які народили після 45 років, живуть довше — дослідження

24 июля, 2023
Фото: .freepik.com

Жінки, які народили дитину в пізньому віці, живуть довше за жінок, які народили у молодші роки.

Результати дослідження нідерландських учених опублікували у medRxiv.

Науковець Нільс ван дер Берг із медичного центру Лейденського університету в Нідерландах (LUMC) разом із колегами проаналізував дані 11 513 жінок, які старші за 50 років і народили щонайменше одну дитину.

Читайте також: Прорив у лікуванні безпліддя: вчені знайшли метод лікування ендометріозу

Виявилося, що жінки, які народили свою останню дитину після 45 років, живуть у середньому на 17 місяців довше за жінок, які востаннє народжували до 40 років.

Боротьба за людей: які рішення працюють у 2026 році

8 липня 2026 року в Києві HR Wisdom Summit 2026 об’єднає HRD, CEO та керівників компаній для обговорення найгостріших викликів ринку праці. Учасники говоритимуть про утримання талантів, адаптацію ветеранів, нові моделі управління командами та розвиток навичок, необхідних бізнесу вже сьогодні.

Читайте також: У 10 областях України запрацювали мобільні гінекологічні бригади

Проте результати дослідження не означають, що народження у пізньому віці подовжує життя. За словами ван ден Берга, жінки, які здатні народити пізно, загалом можуть мати краще здоров’я. Це може бути пов’язано з генетикою або способом життя, який підтримує репродуктивне здоров’я. Водночас попередні дослідження показали, що народження дитини після 40 років може супроводжуватися ускладненнями й нести ризик здоров’ю.

Читайте також: В Австралії безплідна жінка з двома матками народила двійню: подробиці та фото

Зрештою науковці поки що не можуть чітко визначити, чому і як вік, у якому жінка народжує свою останню дитину, може впливати на тривалість її життя. Вони кажуть, що дослідження цього явища може змінити підхід до вивчення здоров’я жінок.