В Австралії безплідна жінка з двома матками народила двійню: подробиці та фото

В Австралії 24-річна Мадлен Каклікос з двома матками не могла довго завагітніти, її шанси стати мамою були мізерними. Але їй вдалося завагітніти та народити здорових двійнят.

Про це повідомляє Daily Mail.

Австралійка Мадлен Каклікос тривалий час не могла завагітніти. Лікарі сказали, що вона, ймовірно, ніколи не матиме дітей через рідкісне захворювання — подвоєння матки, за якого у жінки виростають дві матки замість однієї. За словами медиків, шанси завагітніти та народити дитину з такою патологією дорівнювали 1 до 50 мільйонів. Та через кілька місяців Мадлен завагітніла двійнею.

Читайте також: У Китаї з мозку дівчинки видалили ненародженого близнюка: фото

Подружжя зробило дев’ять безрезультатних спроб ЕКЗ, перш ніж плід прижився. На УЗД лікарка помітила щось дивне у черевній порожнині Мадлен. Як виявилося, у другій матці Каклікос розташований другий плід.

Друга дитина була меншою за першу. У лікарки виникла підозра, що пара зачала ще одну дитину через тиждень після ЕКЗ. Виявилося, що Каклікос завагітніла другою дитиною природним шляхом.

Читайте також: Кожна шоста людина у світі страждає від безпліддя — дослідження ВООЗ

«Нам порадили утриматися від сексу під час перенесення ембріона, але ми проігнорували рекомендації», — пояснила жінка.

Пацієнтка залишалася під постійним наглядом. Але вагітність мала напрочуд легкий перебіг, попри унікальний випадок. Двійнята Нейт і Коул з’явилися на світ на 34-му тижні вагітності.

Читайте також: Після початку повномасштабної війни в Україні кількість пацієнтів збільшилася — дослідження

«Вперше взявши на руки своїх новонароджених хлопчиків-двійнят, я отримала материнське почуття, про яке всі говорять. Я ніколи не думала, що відчую це почуття після пекельних спроб ЕКЗ і більше двох років спроб завести дитину. Але я народила не одного, а двох дітей», — розповіла про свої емоції Каклікос.

Фото: AB News Politics