Три українки отримали Міжнародну дитячу премію миру за розроблення застосунків для дітей-біженців

17 листопада 2023 року українські дівчата 18-річна Софія Терещенко, 17-річна Анастасія Феськова та 17-річна Анастасія Демченко отримали престижну 19-ту щорічну Міжнародну дитячу премію миру (International Children’s Peace prize) від туніського лауреата Нобелівської премії миру Уідеда Бушамуї.

Про це повідомляється на сайті премії.

Зазначається, що церемонія вручення нагороди International Children’s Peace prize відбулася у Лондоні, де юних українок відзначили за розробку застосунків для дітей-біженців серед 140 номінантів із 35 країн світу. Дівчата отримали статуетку Нкосі, грант на навчання і проєктний фонд у 100 тисяч євро.

Читайте також: Українська письменниця Софія Андрухович отримала літературну премію «Зустріч»

Дівчата працювали над проєктом із розробки мобільного додатку, коли росія розпочала повномасштабне вторгнення до України у 2022 році. Вони вирішили створити для дітей, які були змушені перетинати кордон і стати біженцями без батьків, два окремих застосунки: Refee для малюків від 4 до 11 років і SVITY для підлітків від 16 років.

«Настав час дорослим відповідати за свої вчинки, які стосуються дітей. Ми дуже хочемо, щоб усі діти мали безпечне та спокійне дитинство. Ми розуміємо, що реальність інша. Ми сподіваємося створити краще майбутнє для дітей, незалежно від того, хто вони і звідки. Нам потрібна ваша підтримка, щоб втілити це в реальність. Нам потрібно, щоб усі ви були відкриті для взаємодії з дітьми різного походження, дітьми, які живуть в абсолютно чужому середовищі не з їхньої вини», — сказала Анастасія Феськова, отримуючи премію.

Фото: kidsrights.org

Читайте також: Українська науковиця Катерина Пожарська отримала престижну міжнародну премію з математики: подробиці

Про застосунки: 

Refee — призначений для дітей віком від 4 до 11 років і допомагає їм знайти всю необхідну інформацію, коли вони прибувають у нову країну. Це охоплює перші кроки, а також поради щодо спілкування, щоб вони могли отримати доступ до основних потреб, таких як безпека, їжа та притулок.

SVITY — орієнтований на дітей віком від 16 років, які намагаються інтегруватися в новій країні, сприяючи спілкуванню між дітьми-біженцями та дітьми з приймаючих громад.

Обидві програми діють і доступні для завантаження з App Store.

Читайте також: Українка вперше виграла міжнародний конкурс спікерів Nordic Business Forum Speaker Contest 2023

Про премію:

Міжнародна дитяча премія миру (International Children’s Peace prize) — одна з найпрестижніших нагород, яку вручають неповнолітнім, котрі допомагають дітям із вразливих категорій.

Вперше премія була присуджена 2005 року — тоді її посмертно отримав південноафриканський хлопчик Нкосі Джонсон, який разом зі своєю названою мамою заснував притулок для ВІЛ-позитивних матерів та їхніх дітей в Йоганнесбурзі. Нкосі закликав людей із ВІЛ/СНІДом бути відкритими та домагатися рівного лікування. У 2001-му році хлопчик, який від народження був ВІЛ-позитивним, помер, йому було 12 років.

Читайте також: Топ-5 мобільних застосунків для боротьби зі стресом та тривожністю

У 2019 році премію за свою кліматичну активність отримала Грета Тунберг.