У Будапешті вийшов двотомник поезії українського письменника Михайла Жайворона: фото

29.08.2023

У Будапешті вийшов друком двотомник поезії відомого українського письменника Михайла Жайворона «Чорнобильський вузол: розпад атома» та «Чорнобильський вузол: розпад імперії».

Про це повідомляє Фундація української книги в Угорщині «UNABOOK».

Двотомник вийшов у межах Міжнародного проєкту «Feel Europe українською».

Читайте також: В Україні започаткували першу премію у сфері книговидання: подробиці

«Це унікальне літературно-інклюзивне видання новоствореної Фундації української книги в Угорщині «UNABOOK», що поєднує звичайний візуальний текст та рельєфно-крапковий шрифт Брайля», — йдеться у дописі.

Зазначається, що перший том «Чорнобильський вузол: розпад атома» присвячено чорнобильській тематиці, що близька автору як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС у травні 1986 року. Він є нагадуванням сучасникам про багатогранність сенсів чорнобильської трагедії не лише для України, а й усього цивілізованого світу.

До другого тому під назвою «Чорнобильський вузол: розпад імперії», символічно пов’язаного із попереднім, увійшли вірші, написані після 24 лютого 2022 року, під час повномасштабної російсько-української війни.

Читайте також: ТОП-5 книжок про зухвалу силу людського духу

Частина примірників буде передана до «Полиці української книги Брайлем» Державної бібліотеки іноземних мов, до Національної бібліотеки імені Ференца Сечені міста Будапешта та до деяких бібліотек України.

Видавцем двотомника є Фундація української книги в Угорщині «UNABOOK». Передмова і упорядкування – Уляна Княгинецька та Ірина Пархоменко.

Читайте також: Українська співачка випустить книжку для дітей «Зубна поліція»: фото

Його було видано за підтримки Посольства України в Угорщині, Товариства української культури в Угорщині, Столичного самоврядування українців в Угорщині, Самоврядування українців Ерду, Самоврядування українців Ференцвароша, Самоврядування українців Ержибетвароша та Самоврядування українців Чепела.

«Є щось таки символічне, що книга вийшла у світ саме сьогодні, 29 серпня 2023 року, у День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, позаяк поетичне слово є не менш могутньою зброєю у нинішній війні із російським агресором. Ми пам’ятаємо та вшановуємо пам’ять тих, хто мужньо боровся проти російських окупантів і віддав свої життя за наше майбутнє», — йдеться у дописі.